پیوند ها


نشست تخصصی سبک زندگی سیدالشهداء(ع)

 حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم حسینی امام جمعه ساوه در نشست تخصصی سبک زندگی سیدالشهداء(ع)اظهارداشت: عزاداری برای سیدالشهداء(ع) عزاداری برای همه مظلومان عالم است و فرمودند: هرکسی برای مظلومی از مؤمنین و شیعیان ما اشک بریزد مثل این است که برای ما اهل بیت (ع) اشک ریخته است اگر ما برای سیدالشهداء گریه کنیم اما به کسانی که امروز در راه سیدالشهداء دارندکشته می شوند توجهی نداشته باشیم این نامردی است.

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری نشست تخصصی سبک زندگی سیدالشهداء(ع)خبرداد و بیان داشت: این نشست باهمکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و مؤسسه قرآنی صاحب الزمان(عج) باحضور اساتید و فعالان قرآنی مورخ 24/6/98 رأس ساعت 10 درمحل سالن شهیدآوینی برگزار شد.

    حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم حسینی امام جمعه ساوه دراین نشست با اشاره به حدیثــی از امام حسین(ع) که می فرماید: برهیچ مؤمنی روا نیست که ببیند خدا نافرمانی می شود و چشم خود را فروبندد مگرآن که آن وضع را تغییر دهد ابراز داشت: زندگی ما،جامعه ما و سیاست ما باید امام زمانی باشد.روضه امام حسین(ع) و اربعین ماهم باید امام زمانی باشد یعنی با امام زمان (عج) پیوند داشته باشد.

امام جمعه ساوه اظهارداشت: عزاداری برای سیدالشهداء(ع) عزاداری برای همه مظلومان عالم است و فرمودند: هرکسی برای مظلومی از مؤمنین و شیعیان ما اشک بریزد مثل این است که برای ما اهل بیت (ع) اشک ریخته است اگر ما برای سیدالشهداء گریه کنیم اما به کسانی که امروز در راه سیدالشهداء دارندکشته می شوند توجهی نداشته باشیم این نامردی است.

دکترحسینی تصریح کرد: مگرمی شود من به هیأت بروم و علیه شمربن ذی الجوشن حرف بزنم ولی نفرت خودم را از انگلیس خبیث و ترامپ اعلام نکنم در این صورت اهل بیت(ع) ازما قبول نمی کنند.

   اجرای مداحی و نمایش آثار هنری عاشورا شامل: روزنامه دیواری- نقاشی به دلنوشته به امام زمان(عج)،حضرت رقیه(س)،امام حسین(ع) و اهداء بسته فرهنگی از دیگر برنامه های این نشست بود.

حدیث روز

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.