خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

برگزاری سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مرکزی

 

   حجت الاسلام عباس دانشی در آیین اختتامیه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مرکزی درشهرستان ساوهگفت :تئاتر زیر بنای بسیاری از هنر هاست،  چرا که در این هنر،  هنرمند وجودش را به روی صحنه می آورد،  و با مخاطب ارتباط برقرار می کند.

 حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه،از برگزاری سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مرکزی  خبرداد وبیان داشت: این جشنواره به میزبانی شهرستان ساوه از مورخ 4/6/98 آغاز به کار نمود و در این جشنواره 10 اثر از شهرستان های ساوه،اراک،خمین و دلیجان با نام های:ساعت 25 به کارگردانی فردین محمدی از ساوه-پیتزای خونی به کارگردانی نفیسه محری از اراک-ضخمه زندگی به به کارگردانی عرفان خردمند از ساوه- ترانه های پاییزی به کارگردانی شایان سلطانی از اراک- ار.ای.کیو به کارگردانی محمد طبخی از اراک- در انتهای شب به کارگردانی سید محمدمحمدی از اراک- آنجا که عشق به کارگردانی فاطمه قاسمی از خمین- مکبث به کارگردانی افق ایرجی از اراک- حفره ای سیاه وسط چشمهای زاغ به کارگردانی اشکان ملکی از خمین- قندخون به کارگردانی عبدالرضا فتحی از دلیجان- این زمان و آن زمان به کارگردانی مهدی روزبهانی از مهاجران- گراز به کارگردانی شهرام سلطانی از اراک به رقابت پرداختند و آئین اختتامیه آن مورخ 7/6/98 رأس ساعت 17 با حضور دانشی،مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی- منصوری نماینده مردم شریف شهرستانهای ساوه و زرندیه درمجلس شورای اسلامی- میرزایی معاون استاندار و فرماندار- سالمی،رئیس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولین و علاقه مندان این هنر برگزار شد. 

حجت الاسلام عباس دانشی در آیین اختتامیه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مرکزی گفت :تئاتر زیر بنای بسیاری از هنر هاست،  چرا که در این هنر،  هنرمند وجودش را به روی صحنه می آورد،  و با مخاطب ارتباط برقرار می کند.

وی به کمبود امکانات بخصوص فضای مناسب برای اجرای کارهای هنرمندان این عرصه اشاره کرد و گفت: امیدوارم که با همکاری اهالی تئاتر و مسئولین استانی و شهرستانی بتوانیم شرایط  مناسبی  برای تئاتر  استان و شهرستان فراهم کنیم تا هنرمندان این عرصه بتوانند توان خود رو بهتر از گذشته به منصه ظهور  برسانند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در پایان به پویایی تئاتر در شهرستان ساوه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در شهرستان ساوه استعدادهای فراوانی در حوزه تئاتر وجود دارد و از طرفی مردم ساوه نیز به گرمی از تئاتر استقبال  می کنند، تلاش می کنیم که برای کمک به تئاتر یک راهکار اساسی پیدا کنیم،که در این خصوص تفاهمنامه بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،شهرداری ساوه و سازمان سینمایی کشوربرای ساخت پردیس سینمایی ساوه  منعقد شده،که اگر این مهم تحقق پیدا کند کمک شایانی به حوزه فرهنگ و هنر شهرستان ساوه، خصوص هنر تئاتر انجام شده است .

علی میرزایی فرماندار شهرستان ساوه در آیین اختتامیه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان مرکزی در ساوه گفت: با وجود کمبود امکانات و مشکلات با حضور هنرمندان دلسوز و توانا چراغ تئاتر در شهرستان ساوه و استان مرکزی روشن است که از همه دست اندرکاران این عرصه تشکر می کنم.

وی با اشاره به وجود هنر مندان در شهرستان ساوه افزود: تمام تلاشم را بکار خواهم گرفت که بتوانم در حد بضاعت و وظایفمان به تئاتر شهرستان کمک کنیم. 

فرماندار ساوه به انعقاد تفاهمنامه بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی  ، شهرداری ساوه و سازمان سینمایی کشور برای ساخت پردیس سینمایی ساوه اشاره کرد و گفت:  در این خصوص هر کمکی از دستمان بیایید دریغ  نخواهیم کرد.

براساس اعلام هیات داوران :

_در بخش موسیقی از افق ایرجی با اهداء سپاس نامه و جایزه نقدی بخاطر نمایش مکبثک  از اراک تقدیر به عمل آمد و  این بخش انتخاب برتر ندارد.

_  در بخش طراحی صحنه : از سید محمد محمدی  با اهداء سپاس نامه و جایزه نقدی بخاطر  نمایش در انتهای شب تقدیر به 

 

 

عمل آمد.

_در این بخش :تندیس جشنواره و جایزه نقدی به آقای عبدالرضا فتحی به خاطر نمایش قند خون از شهرستان دلیجان تعلق گرفت. 

_در بخش بازیگری زن ، ازفرزانه محمدنیا از دلیجان تقدیر به عمل آمد.  

و در این بخش تندیس  جشنواره و جایزه نقدی به زینب جدیدی به عنوان بازیگر برتر تعلق گرفت.

_ در بخش بازیگران مرد :از فرامرز مسعودی،شایان سلطانی،  پوریا رضایی،  حمیدرضا رجبی، شهرام سلطانی تقدیر به عمل آمد. 

همچنین در این بخش از پوریا رضایی به عنوان بازیگر برتر تقدیر به عمل آمد. 

 در این بخش ،تندیس جشنواره و سپاس نامه به حمیدرضا رجبی تعلق گرفت.

_در بخش نویسندگی ، افق ایرجی در نمایش مکبثک، شهرام سلطانی، در نمایش گراز، و امیر زاوش در نمایش آنجا که عشق، تقدیر به عمل آمد.

_در بخش کارگردانی از افق ایرجی تقدیر به عمل آمد. 

 در این بخش تندیس و جایزه نقدی به عبدالرضا فتحی به عنوان کارگردان  برتر تعلق گرفت.

هیات داوران این جشنواره،  گروه نمایش قند خون به کارگردانی عبدالرضا فتحی از دلیجان و  مکبثک به کار گردانی افق ایرجی  را برای حضور درجشنواره بین المللی فجر معرفی کردند.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com