خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

نشست تخصصی برگزاری مراسم تعزیه در ایام محرم و صفر

حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه ،از نشست تخصصی برگزاری مراسم تعزیه در ایام محرم و صفر  خبرداد وبیان داشت: این نشست به همت اداره فرهنگ وارشاداسلامی و انجمن تعزیه در روزسه شنبه مورخ 5/6/98 ساعت 18 درمحل فرهنگسرای ارشاد با هدف شناخت آسیب ها و تهدیدهای این هنر نمایشی برگزار شد.

   رئیس اداره ارشاد ساوه ابراز داشت: تعزیه ایران نمایش آیینی است که قالب و مضمون آن از سنن مذهبی ریشه دارمتأثر است.

  وی افزود:مناسک سوگواری امام حسین(ع) و تعزیه علاوه برایجاد فضای معنوی در روح و ذهن مخاطبان خود برارتقاء سطح اندیشه و اهداف زندگی دینی و عدالت محور آنها تأکید داشته و همواره برجریان ظلم ستیزی و آزادگی،پیروان خود را هدایت و راهبری می نماید.

   محمودی فر درادامه با برشمردن تعدادی از آسیب های این هنرنمایش مذهبی خواستار برگزاری تعزیه به دور از آسیب ها و تهدیدها گردیدند.

  محمودی فر تصریح کرد:گذشتگان با دقت و تدبر،این سرمایه گرانقدر را برای ما یادگارگذاشتند که با شناخت آسیب ها برحفظ این میراث مذهبی تلاش نماییم.

  در پایان مسائل و پیشنهادات هیأت های تعزیه مورد بحث و بررسی قرارگرفت.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com