خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


نشست تخصصی برگزاری مراسم تعزیه در ایام محرم و صفر

حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه ،از نشست تخصصی برگزاری مراسم تعزیه در ایام محرم و صفر  خبرداد وبیان داشت: این نشست به همت اداره فرهنگ وارشاداسلامی و انجمن تعزیه در روزسه شنبه مورخ 5/6/98 ساعت 18 درمحل فرهنگسرای ارشاد با هدف شناخت آسیب ها و تهدیدهای این هنر نمایشی برگزار شد.

   رئیس اداره ارشاد ساوه ابراز داشت: تعزیه ایران نمایش آیینی است که قالب و مضمون آن از سنن مذهبی ریشه دارمتأثر است.

  وی افزود:مناسک سوگواری امام حسین(ع) و تعزیه علاوه برایجاد فضای معنوی در روح و ذهن مخاطبان خود برارتقاء سطح اندیشه و اهداف زندگی دینی و عدالت محور آنها تأکید داشته و همواره برجریان ظلم ستیزی و آزادگی،پیروان خود را هدایت و راهبری می نماید.

   محمودی فر درادامه با برشمردن تعدادی از آسیب های این هنرنمایش مذهبی خواستار برگزاری تعزیه به دور از آسیب ها و تهدیدها گردیدند.

  محمودی فر تصریح کرد:گذشتگان با دقت و تدبر،این سرمایه گرانقدر را برای ما یادگارگذاشتند که با شناخت آسیب ها برحفظ این میراث مذهبی تلاش نماییم.

  در پایان مسائل و پیشنهادات هیأت های تعزیه مورد بحث و بررسی قرارگرفت.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com