خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

همایش قهرمان درون اعتماد به نفس و سخنوری

    حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری همایش قهرمان درون اعتماد به نفس و سخنوری خبرداد و بیان داشت: این همایش به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مؤسسه فرهنگی شایان مهر مورخ 2/6/98 ساعت 18 در محل سالن سلمان ساوجی با هدف نشان دادن اهمیت عزت نفس در زندگی هر انسان و فن سخنوری برگزارشد.

  دراین همایش محمد شایان مهرکارشناس ارشد روانشناسی بالینی و مدرس مهارتهای ارتباطی به شیوه های یادگیری مبتنی برمغز  اشاره نموده افزودند: 20% افراد جامعه موفق هستند و 80% به دنبال موفقیت می باشندولی هیچ اقدامی انجام نمی دهند،افراد موفق با داشتن حس خوب سطح یادگیری بالایی را دارند، بایستی اول مغز را بشناسیم و نسبت به آن آموزش را فراهم نماییم.

   آقای شایان مهر اظهار داشت قهرمان درون راز ندارد ولی راه دارد بایستی اولا" راه را شناخت و ثانیا" مسیر را ادامه داد و اضافه نمود: دیدگاه هایی که برای خودمان در نظر می گیریم به شدت روی شیوه زندگی مان تأثیر می گذارد.افراد برای یادگیری وقتی وارد محیط جدید می شوند در ابتدا کمی نسبت به محیط جدید احساس راحتی ندارند و طبیعتا" مغز در حالت کامل یادگیری قرار ندارد. برای همین در فرایند آموزش این مسأله بسیار دارای اهمیت است که یک یخ شکنی اولیه برای افراد رخ دهد تا احساس امنیت و راحتی برای مغز فراهم شود تا یادگیری به حداکثر خود برسد وی در ادامه با پرداختن به موضوع طرز فکر افراد موفق تصریح کرد: طبق تحقیقات انجام شده علمی شیوه طرز فکر افراد موفق تا حدود بسیارزیادی با هم شباهت دارد و اگر طبق آن الگو طرز فکرمان را برنامه ریزی کنیم در رسیدن به اهداف موفق خواهیم بود.

    وقتی شما باورکنید که هدف شما حق شماست مسیربرایتان هموارخواهد شد و نشانه های رسیدن به هدف میسّرخواهد شد.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام مهدی (سلام الله علیه) : أكثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعجيلِ الفَرَجِ فَإِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُم. براى تعجيل در فرج بسيار دعا كنيد، كه مايه گشايش در كار شما است. كمال الدّين - ص 485

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com