خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


نمایشگاه و فروشگاه تجسمی

  علی میرزایی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ساوه دربرگزاری نمایشگاه و فروشگاه تجسمی تصریح کرد: به دلیل وجود پتانسیل فراوان و هنرمندان توانا و همچنین سابقه فرهنگی و هنری برپایی این نمایشگاه در حمایت از فرهنگ و هنر شهرستان و همچنین حمایت از هنرمندان در تولید آثار هنری تأثیر گذار می باشد.

  حسین  محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  شهرستان ساوه از برگزاری نمایشگاه و فروشگاه تجسمی خبر داد و بیان داشت: این نمایشگاه به مناسبت هفته دولت با حضور علی میرزایی معاون استاندار و فرماندار ،رییس و اعضاء شورای اسلامی و تعدادی از مسئولین و هنرمندان مورخ 31/5/98 در محل فرهنگسرای ارشاد افتتاح شد.

   علی میرزایی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ساوه ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان نمایشگاه ابراز داشت: هنرمند با ارائه آثار هنری از طریق رسانه های گوناگون زوایای خاموش پوشیده و بیان نشده زندگی را انعکاس داده و پیام هایی مبنی بر دریافت راه های پیروزی و خوشبختی را برای مخاطبینش ارائه می دارد. وی افزود: هنرمند با الهام گیری از محیط و دنیای دورنی خویش متحول شده و آثار هنری تولید می نماید که دارای معانی و مفاهیم خاص می باشد.

میرزایی تصریح کرد: به دلیل وجود پتانسیل فراوان و هنرمندان توانا و همچنین سابقه فرهنگی و هنری برپایی این نمایشگاه در حمایت از فرهنگ و هنر شهرستان و همچنین حمایت از هنرمندان در تولید آثار هنری تأثیر گذار می باشد.

   رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از هنرمندان مشارکت کننده در برگزاری نمایشگاه ابراز داشت: هنر در زندگی ما تأثیر می گذارد و مدت زمانی را که برای رصد کردن آثار هنری صرف می نماییم بسیار ارزشمند است چرا که رصد کردن این آثار هم حس خوبی در ما ایجاد می کند و هم درک ما را بالاتر می برد و همه اینها در نتیجه به رشد شخص ما منجر می گردد. بدون شک باید آحادجامعه با هنر و آثار هنری آشنا شده و آثار هنری را به محیط خانه  خود بکشانند که این امر موجب رونق تولید آثار هنری و حمایت از هنرمندان خواهد شد.

   وی افزود: مسئولان سازمان های خصوصی و دولتی می بایست نگاه ویژه به هنر و آثار هنری داشته باشند و با خرید آثار هنری در تداوم جریان فرهنگی قدم بردارند.

   محمودی فر تصریح کرد: دراین نمایشگاه 100 اثر از 35 هنرمند به نمایش گذاشته شده که علاقه مندان می توانند صبح ها از ساعت 8 الی14 و عصرها از ساعت 17 الی 20 از نمایشگاه مذکور بازدید نمایند.

 

ضمنا دراین نمایشگاه هنرمندان توضیحاتی در خصوص آثار خود ارائه دادند.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com