خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


کتابت غدیر

    حسین  محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  شهرستان ساوه از اجرای برنامه کتابت غدیر خبر داد و بیان داشت: این برنامه مورخ 28/5/98 درمحل میدان غدیرستاد مردمی جشنهای غدیر برگزار شد.

   رئیس اداره ارشاد ساوه ضمن تبریک عید غدیر ابراز داشت: واقعه غدیر از ابعاد مختلف و ازجهات متفاوت دارای درخشندگی خاص در تاریخ اسلام است و جای هیچ تردیدی نیست که روز نزول و ابلاغ امرمهم و خطیر ولایت که روز اکمال دین و رضایت پروردگار محسوب می گردد دارای اهمیت بسزایی در میان مسلمین می باشد. وی افزود: نصب امام علی(ع) به مقام ولایت در غدیر خم از موضوعات مهم تاریخ اسلام است.

وی اظهار داشت: واقعه غدیر بیانگر نصب امام علی(ع) به مقام ولایت و بقای رسالت پیامبر(ص) و دوام دوره الهی آن حضرت در تجلی گاه وجود مبارک حضرت علی(ع) بوده است.حسین محمودی فر تصریح کرد: در این برنامه تعدادی از اساتید خوشنویسی احادیث غدیر را کتابت و به بازدید کنندگان اهداء نمودند.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com