خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


جشن پیوند آسمانی ها

حجت الاسلام و المسلمین دهنوی درمراسم جشن پیوند آسمانی ها جایگاه ازدواج و حقوق خانم ها و آقایان را در دین مبین اسلام در مقایسه با دنیای غرب تبیین نموده و بیان داشت: دین اسلام دین ارزشمند و کاملی است که حقوقی که برای زنان و مردان در آن دیده شده است ریشه در منبع وحی دارد و این حقوق را پروردگار و خالق انسان برای آنها وضع کرده است.

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از مراسم جشن پیوند آسمانی ها خبرداد و بیان داشت: این برنامه با مشارکت دفتر نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد و کانون فرهنگی هنری سلمان فارسی مسجد ابوذر در روز یکشنبه مورخ 13/5/98 درمحل سالن سلمان ساوجی برگزار گردید.وی افزود: این مراسم به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) برای دوازدهمین سال متوالی به منظور ترویج فرهنگ ازدواج آسان،کاهش آسیب های اجتماعی و صیانت از حقوق شهروندی با حضور کارشناس خانواده و سخنران کشوری حجت الاسلام و المسلمین دهنوی و 40 زوج از کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان ساوه برگزار شد.

    در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دهنوی جایگاه ازدواج و حقوق خانم ها و آقایان را در دین مبین اسلام در مقایسه با دنیای غرب تبیین نموده و بیان داشت: دین اسلام دین ارزشمند و کاملی است که حقوقی که برای زنان و مردان در آن دیده شده است ریشه در منبع وحی دارد و این حقوق را پروردگار و خالق انسان برای آنها وضع کرده است.

   حجت الاسلام و المسلمین دهنوی با اشاره به سیره زندگی ائمه اطهار(ع) به ویژه حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) حقوق معنوی زن و مرد را در زندگی مشترک زناشویی جزء جدایی ناپذیر از زندگی زوجین دانسته و آن را رمز موفقیت و تحکیم بنیان خانواده ها عنوان کرد.

   اجرای نمایش طنز،مولودی خوانی،مرشد خوانی،شعرخوانی،قرعه کشی و ... از دیگر برنامه های این مراسم باشکوه بودند.درپایان با تقدیم هدیه و لوح تبریک از 40زوج مدعو تقدیرگردید.

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com