خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


ساخت پردیس سینمای امید در ساوه

 ساخت پردیس سینمای امید در ساوه

حسین محمودی فر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر از انعقاد ساخت پردیس سینمایی خبر داد و بیان داشت   

تفاهم نامه ساخت پردیس سینمایی امید در ساوه با پنج سالن مجهز، فی مابین معاونت توسعه مدیریت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری ساوه با حضور فرماندار، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و جمع دیگری از مسئولین منعقد شد.

معاونت توسعه مدیریت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست هماهنگی ساخت پردیس سینمای امید در ساوه یکی از طرح‌های اجرایی وزارت ارشاد را ساخت پردیس‌های سینمایی در شهرهای مختلف کشور برای تحقق شعار"ایران تهران نیست" بیان کرد.

رمضانعلی حیدری خلیلی افزود : در اجرای این طرح برای ۲۰ شهر در ۲۰ استان کشور پردیس سینمایی احداث می‌شود که شهرستان ساوه به عنوان نخستین شهرستان استان مرکزی شناخته شده است و با احداث این پردیس شاخص‌های فرهنگی ساوه ارتقاء خواهد یافت.

وی با تاکید بر زودبازده بودن اجرای طرح پردیس سینمایی امید زود گفت: پیش بینی می شود این طرح ظرف مدت 6 ماه عملیاتی شود و در دهه فجر شاهد بهره برداری از آن باشیم و با افتتاح آن فیلم‌های منتخب جشنواره فیلم فجر در ساوه به نمایش گذاشته خواهد شد.

معاون استاندار و فرماندار ساوه نیز بر توسعه شاخص‌های فرهنگی در شهرستان تاکید کرد و افزود: کار فرهنگی در ساوه خریدار زیادی دارد و اجرای این طرح زمینه ساز توسعه شاخص‌های فرهنگی خواهد شد.

علی میرزایی، پائین بودن سرانه فرهنگی و تفریحی در ساوه را یک کمبود جدی و در عین حال آسیب‌زا دانست و افزود: احداث پردیس سینمایی بستر ساز حضور بسیاری از هنرمندان و رویدادهای فرهنگی در شهر کهن و متمدن ساوه خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز گفت : با ساخت این پردیس سالن فعلی سینما (سلمان ساوجی) با همان کاربری آمفی تئاتر فعالیت خواهد کرد تا نظر هنرمندان این شهر در برخورداری از یک سالن آمفی تئاتر تامین شود.

حجت الاسلام دانشی افزود : پیش‌بینی می‌شود این طرح در سال 1398 به بهره برداری برسد و مردم این شهرستان از خدمات آن بهره‌مند شوند.

شهردار ساوه نیز گفت : طرح پردیس سینمایی امید در شورای شهر ساوه مطرح و به تصویب رسید و عملیاتی شدن اجرای آن در دستور کار مجموعه مدیریت شهری قرار گرفت.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com