خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


جشن میلاد امام رضا(ع) ویژه هنرمندان

 حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی امام جمعه ساوه  درجشن میلاد امام رضا(ع) ویژه هنرمندانتصریح کرد  شادی و نشاط جزء ضروریات جامعه است و جامعه باید سرزنده باشد

 حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری جشن میلاد امام رضا(ع) ویژه هنرمندان خبرداد و بیان داشت: این برنامه با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی امام جمعه ساوه و تعدادی از مسئولین و هنرمندان مورخ 22/4/98 رأس ساعت 18 درمحل سالن سلمان ساوجی برگزار شد. در این برنامه دکتر حسینی امام جمعه ساوه عنوان داشت: نیاز انسان امروز به هنر از جمله نیازهایی است که احتیاج به احتجاج و استدلال ندارد زیرا هرانسانی با هرسطحی از فرهنگ،فکر و اندیشه ای که دارند به این مسئله واقف هستند از زمانی که انسان را می شناسیم به همان میزان هنر را درکنار آن می بینیم.

 بشردر طول تاریخ حیات اجتماعی اش هیچ وقت بدون هنرزندگی نکرده و هنراز آغاز زندگی تا به امروز همچنان با او همزاد و همراه بوده است.

   امام جمعه ساوه اظهار داشت: هنرمند آیینه ای است که با تمام صداقت و یگانگی،فرد و جامعه را به خودش می شناساند و چهره واقعی آنان را به نمایش می گذارد وی افزود: هنرپیام دارد و هنرمندان قشر نخبه جامعه هستند که برای حل مشکلات جامعه خود با زبان هنر تلاش می نمایند. هنرمندان با ذهن پویایی خویش آثاری تازه می آفریند تا دریچه ای از دنیایی متفاوت را در مقابل چشم بینندگان بگشاید. هرجامعه ای می تواند از طریق بهره گیری از هنرخوب و سالم با وجود تفاوت های زبانی و فرهنگی با همه مردم دنیا و در همه زمان ها ارتباط و پیوند برقرار می کند و بازبان هنر که زبان مشترک و قابل فهم همگان است به زندگی در جهان هستی که جلوه ای از ذات حق است معناو مفهومی عمیق ببخشد.

   وی گفت: فیلم تأثیر زیادی روی مخاطب دارد و از طرفی مخاطب های جامعه را می سازد و می بایست حمایت های لازم از فیلم های انقلابی و ارزشی که تأثیر قابل توجه درجامعه دارند صورت گیرد.دکتر حسینی در ادامه خواستار تولید محتوای هنری در راستای تحقق بخشی به گام دوم انقلاب به ویژه درخصوص ترویج معنویت در جامعه شدند.

   امام جمعه ساوه تصریح کرد:شادی و نشاط جزء ضروریات جامعه است و جامعه باید سرزنده باشد و در این خصوص از هنرمندان داخلی در شورای فرهنگ عمومی حمایت می کنیم وی افزود: در اجرای کنسرت اولا" باید آسیب شناسی شود ثانیا" شرع و قانون رعایت شود ثالثا" حمایت از هنرمندان بومی در اولویت باشد.در پایان دکترحسینی خواستار تلاش هنرمندان در ارتقاء فرهنگی جامعه و کمک به رفع آسیب های شهرستان شدند.

    حسین محمودی فر رئیس اداره ارشاد ساوه در این برنامه ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) ابراز داشت: مهاجرت امام رضا(ع)به خراسان سبب شکل گیری مهاجرت گسترده شیعیان به مناطق ایران شد ورود امامزادگان و خاندان آنها در طول تاریخ نقش بسزایی در پرورش فکری جامعه ایران و پیوستن آن به جامعه شیعه ایفا کرد.

    وی افزود: ترویج فرهنگ رضوی می تواند جامعه ما را در برابرهجمه های گسترده غرب مصون نگه دارد و فرهنگ ارزشمند رضوی دارای مؤلفه های پربار مختلفی است که باید از ظرفیت مردمی در ترویج فرهنگ رضوی بهره گرفت.

   محمودی فر تصریح کرد: انسان مسلمان همواره باید تلاش کند تا سبک زندگی خود را برمبنای بهره گیری از سیره نورانی ائمه اطهار قرار دهد.

اجرای برنامه موسیقی سنتی و پاپ و مولودی خوانی از دیگر برنامه های این مراسم بود و در پایان از سه تن از پیشکسوتان و زوج های هنری که در سال97 ازدواج کرده بودندتجلیل شد.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام باقر (سلام الله علیه) : الدُّعاءُ يَرُدُّ القَضاءِ وقَد اُبرِمَ إبراماً. دعا، قضا را گر چه حتمى و قطعى شده باشد بر مى گرداند. میزان الحکمة : ج4 ص 19 ح 576

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com