پیوند ها


شب شعر ترنم نجابت

  حجت الاسلام و المسلمین مهدی محمدی نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه ساوه در مراسمشب شعر ترنم نجابتاظهار داشت: حجاب به معنای پوشش بیرونی و عفاف به معنای پوشش درونی است و این دو عامل باعث سلامت جامعه است و در صورت نبود این دو موجب به و جود آمدن مشکلات و اثرات مخرب زیادی در جامعه خواهد شد.بنابراین رعایت و ترویج عفاف و حجاب در جامعه اسلامی یکی از دغدغه های امروز جامعه اسلامی به شمار می رود.

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری شب شعر ترنم نجابت خبرداد و بیان داشت: این برنامه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و حوزه بسیج خواهران به مناسبت هفته عفاف و حجاب مورخ 20/4/98 در محل پارک طالقانی برگزار شد.

   در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمدی نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه ساوه ضمن تبریک دهه کرامت،ولادت حضرت معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع) عنوان داشت:حجاب و عفاف همواره بخش عمده ای از رسالت انبیاء و اولیاء ادیان و علما بوده است زیرا حفظ حجاب و عفاف به حذف بسیاری از گناهان کمک می کند رعایت حجاب اسلامی به تهذیب و تزکیه نفس و ملکات نفسانی پرداخته و قرب الهی را نصیب انسان می کند.وی افزود: مسئله حجاب که یک دستور دینی است و از مسائل مهم جامعه ماست و با بسیاری از مسائل پیوند خورده دارای ابعاد سیاسی،اقتصادی و فرهنگی شده است.

  آقای محمدی اظهار داشت: حجاب به معنای پوشش بیرونی و عفاف به معنای پوشش درونی است و این دو عامل باعث سلامت جامعه است و در صورت نبود این دو موجب به و جود آمدن مشکلات و اثرات مخرب زیادی در جامعه خواهد شد.بنابراین رعایت و ترویج عفاف و حجاب در جامعه اسلامی یکی از دغدغه های امروز جامعه اسلامی به شمار می رود.

   شعرخوانی توسط 6 تن از شعرا از دیگر برنامه های این مراسم بود.

حدیث روز

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.