خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


برگزاری نشستی به عنوان پاتوق دخترانه

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری نشستی به عنوان پاتوق دخترانه خبرداد و بیان داشت: این نشست به مناسبت دهه کرامت و روز دختر با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی ،بسیج خواهران و نیروی انتظامی مورخ 12/4/98 ساعت 18 در محل سالن شهیدآوینی برگزار شد.

دراین نشست در ابتدا فیلم اغفال درخصوص آسیب های اجتماعی دختران و نتیجه اعتماد به جنس مخالف پخش شد.

    سپس کارشناس نیروی انتظامی درخصوص آسیب های اجتماعی ابرازداشت: هر جامعه متناسب با شرایطی مثل فرهنگ،رشد و انحطاط خود با انواعی از انحرافات و مشکلات روبروست که تأثیر مخربی روی فرآیند ترقی آن جامعه دارد و هرجامعه در حال دست و پنجه نرم کردن با یک نوع یا انواعی از آسیب های اجتماعی است و شکی نیست که شناخت چنین مشکلاتی می تواند مسیرحرکت جامعه را به سوی ترقی و تعامل همراه سازد به طوری که به جلوگیری از تداوم آنها و ارائه راه حل هایی به سلامت جامعه کمک نماید.

وی افزود: شناسایی علل اساسی و کنترل آسیب های اجتماعی می تواند بسیاری از نیروهای از دست رفته جامعه را تجدید نظر نموده و در مسیر های سالم جامعه هدایت کند.کارشناس نیروی انتظامی در ادامه درخصوص آسیب های اجتماعی شهرستان و مشکلات پیش روی دختران آسیب دیده،از جمله خودکشی،فرار دختران،افسردگی و رفتارهای ناهنجار دختران مطالب مبسوطی ارائه نمودند و اعلام داشتند که مرکز مشاوره اجتماعی نیروی انتظامی آمادگی رسیدگی و کمک به مشکلات دختران آسیب دیده را دارد.

  مولودی خوانی توسط مداح اهل بیت(ع) از برنامه های دیگر این نشست بود.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com