خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


همایش شعرآزادبه مناسبت فرارسیدن روز قلم

          حسین محمودی فرت،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه درهمایش شعرآزاد کهبه مناسبت فرارسیدن روز قلم برگزار شدتصریحکرد: ارزش قلم همیشه و در هر عصری نمایان است به شرطی که قلم در دست افرادی باشد که به اعتبار قلم ارج نهند و از قلم درراه خدمت به خلق به ویژه افراد محروم و دست تنگ به کار اندازند،وی افزود:اگر قلم به دست افراد صاحب قلم و خوش فکر و بلند اندیشه باشد جایگاه رفیع و بلند مرتبه خواهد داشت.

  حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از همایش شعرآزاد خبرداد و بیان داشت: این همایش به مناسبت فرارسیدن روز قلم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و انجمن ادبی سلمان ساوجی مورخ 11/4/98 ساعت 18 در محل سالن شهید آوینی برگزارشد.

رئیس اداره ارشاد ساوه در این همایش ضمن تبریک روز قلم ابراز داشت: قلم نقش به سزایی در رشدوتعالی فرد و جامعه دارد، تئاتر سینما و بسیاری از هنرهای دیگر دارای متن و سناریو که به قلم نویسندگان تنظیم می شود.وی افزود:یکی از مهم ترین رویدادهای زندگی بشرآشنایی با قلم و خط است تا مطالب و خواسته های خود را برجریده روزگار ثبت نماید.قلم وسیله حفظ تداوم تمدن های بشری و پیشرفت و تکامل علوم و ابزار اندیشه ها و افکار،منشاء هدایت و آگاهی بشراست.

   محمودی فراظهار داشت: پیشرفت علوم و تمدن مرهون تلاش بی دریغ نویسندگان است حفظ گسترش تعالی و رشد فرهنگ انسان ها وابسته به اثرات قلم است ماندگاری بیان و گفتار،تعمیق و گسترش اندیشه ها برعهده قلم است تا نسلی به نسل دیگر و ازیک برهه به دوره متوالی منتقل شود.

      حسین محمودی فرتصریح کرد: ارزش قلم همیشه و در هر عصری نمایان است به شرطی که قلم در دست افرادی باشد که به اعتبار قلم ارج نهند و از قلم درراه خدمت به خلق به ویژه افراد محروم و دست تنگ به کار اندازند،وی افزود:اگر قلم به دست افراد صاحب قلم و خوش فکر و بلند اندیشه باشد جایگاه رفیع و بلند مرتبه خواهد داشت.

   شعرخوانی توسط 8 شاعر، دو داستان نویس و اجرای موسیقی از دیگر برنامه های این همایش بود./

اوقات شرعی

حدیث روز

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com