خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

چهاردهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرآوه

 حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد نیکویی ماهانی امام جمعه آوه در چهاردهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آوه ابراز داشت:با رعایت حجاب و عفاف از طرف مردان و زنان(به ویژه بانوان) جامعه از بسیاری خطرات حفظ خواهد شد و مهمتر از همه این که با حفظ حجاب کیان خانواده که اصلی ترین نهاد اجتماع است در معرض خطر قرار نمی گیرد.

   حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری چهاردهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرآوه خبرداد و بیان داشت: این جلسه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین نیکویی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی آوه و با حضور دکتر میرزایی،معاون استاندار و فرماندار شهرستان ساوه و دیگر اعضاء مورخ 4/4/98 رأس ساعت 8 صبح در محل دفتر امام جمعه تشکیل گردید.

   حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد  نیکویی ماهانی امام جمعه آوه در چهاردهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آوه ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و هفته تبلیغات اسلامی عنوان داشت: بی حجابی امروز به یک معضل کاملا" مشهود در جامعه درآمده است معضلی که فقط برای افراد بی حجاب مشکل ایجاد نمی کند در واقع آسیب هایی که از بی حجابی ناشی می شود تمام اعضای جامعه را در برمی گیرد و حجاب و عفاف یک دستور دینی است و از مسائل مهم و کلیدی جامعه مااست.

   وی افزود:حجاب و پوشش اسلامی که یکی از اوامر انسان ساز الهی و یکی از احکام حیات بخش اسلام در زندگی طیبه است و منطبق برفطرت بشر و مبتنی برنیازها و شرایط روانی او و زمینه ساز پویایی و کمال انسانی فرد و جامعه است رعایت حجاب نه تنها برای خود زن ارزش می آفریند بلکه می تواند خانواده اجتماع را تحت تأثیر قرار دهد.

   رئیس شورای فرهنگ عمومی ابراز داشت:با رعایت حجاب و عفاف از طرف مردان و زنان(به ویژه بانوان) جامعه از بسیاری خطرات حفظ خواهد شد و مهمتر از همه این که با حفظ حجاب کیان خانواده که اصلی ترین نهاد اجتماع است در معرض خطر قرار نمی گیرد.

نیکویی ماهانی تصریح کرد: فساد اخلاقی و بی حجابی توسط بیگانگان و افراد خود فروخته در جامعه رواج داده می شود که می بایست نیروی انتظامی و دستگاه قضایی با اقتدار با عوامل فساد اخلاقی برخورد نماید.وی همچنین از راه اندازی سامانه ناظر در نیروی انتظامی تقدیر و تشکر نمودند.

   ایشان همچنین با توجه به فرارسیدن تعطیلات تابستانی خواستار برنامه ریزی برای پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان در زمینه های فرهنگی-تربیتی و قرآنی گردیدند،دراین جلسه دکتر میرزایی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ساوه ضمن تبریک هفته قوه قضاییه و هفته تبلیغات اسلامی و تسلیت شهادت دکتر بهشتی و 72 تن از یارانش بیان داشت:دکتر بهشتی یکی از چهره های ایدئولوگ و خدوم جمهوری اسلامی بود که خدمات شایانی را به  جمهوری اسلامی انجام داد و همیشه در پی این بود که خط امام را در مقابل خط نفاق تقویت نماید.

  دکتر میرزایی ابرازداشت: شهید بهشتی در پرتو جامعیت بی نظیری که داشت توانست علیرغم همه فشارهایی که به او وارد می شد درمدت کوتاهی پس از پیروزی انقلاب اسلامی فرصت خدمت به اسلام و ملت را یافته بود،بزرگترین خدمت را به انقلاب و اسلام به عمل آورد و آثار ارزشمندی از خود بجا گذاشت که از جمله عوامل تضمین کننده راه آینده این حرکت عظیم اسلامی می باشد.

دکتر میرزایی افزود: شورای فرهنگ عمومی یکی از بزرگترین مرجع تصمیم گیری توسعه فرهنگی هر شهرستان و شهر می باشدو ضرورت دارد مسئولین شخصا" در جلسات شورای فرهنگ عمومی آوه شرکت نموده و پیگیرمصوبات باشند.

  وی همچنین خواستار توزیع عادلانه امکانات ادارات در مناطق مختلف شهرستان شدند،دکتر میرزایی تصریح کرد خدمت کردن در جمهوری اسلامی عبادت است و از آنجایی که نظام ما یک نظام اعتقادی است لذا کار در جمهوری اسلامی عبادت است.

 

معاون استاندار و فرماندار ساوه اظهار کرد:شهیدچمران یک اسطوره و یک انسان استثنایی در طول تاریخ ایران به شمار می رود و مدیریت و شجاعت از ویژگی های بارز این شخصیت بزرگ است که مردم باید بیشتر با زوایای شخصیتی دکترچمران و رشادت های او آشنا شود.وی درادامه خاطر نشان کرد ما در ابتدای جنگ در تهیه تجهزات نظامی با مشکل مواجه بودیم ولی امروز پیشرفته ترین تکنولوژی و تجهیزات نظامی را دراختیار داریم و این تجهیزات یکی از مهمترین عوامل بازدارندگی در برابر تهدیدات خارجی محسوب می شود.

   برنامه ریزی اوقات فراغت،پیگیری مصوبات قبلی،برنامه ریزی برای هفته عفاف و حجاب ،ساماندهی امور مساجد از موضوعات مورد بحث در جلسه شورای فرهنگ عمومی آوه بود.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com