پیوند ها


نشست تخصصی دانش افزایی معارف امام صادق(ع)

  حجت الاسلام و المسلمین سید علی احمدی در نشست تخصصی دانش افزایی معارف امام صادق(ع)عنوان داشت: به استناد تاریخ،جامعه اسلامی بعد از پیامبر(ص) دچار انحراف اعتقادی گردید و از حقیقت اسلام محمدی دور شد این انحراف براساس راه کارهای غلطی بود که درجامعه به اجرا درآمد همانند حذف اهل بیت از کنار قرآن و منع نگارش ونشر و تبلیغ احادیث نبوی می باشد.

   وی افزود: این انحراف روز به روز درجامعه فراگیر و آسیب زا تر می شد تا آنکه در برهه ای از تاریخ احکام اسلامی رو به فراموشی گذاشته شد.بعداز چنین تاریخی امام صادق(ع) به خاطر وجود و حقیقت تاریخی مناسب توانست جامعه را از این انحراف نجات دهد و با شش راهکار این انحراف را مهار کند.

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری نشست تخصصی دانش افزایی معارف امام صادق(ع) خبرداد و بیان داشت: این نشست با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی،مرکز تخصصی تبلیغی مؤسسه آموزش عالی حوزوی خاتم النبین(ص) و مؤسسه قرآنی حضرت صاحب الزمان(عج) با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی احمدی در مورخ 4/4/98 رأس ساعت 8 درمحل سالن شهیدآوینی برگزار شد.

   حجت الاسلام و المسلمین سید علی احمدی در این نشست عنوان داشت: به استناد تاریخ،جامعه اسلامی بعد از پیامبر(ص) دچار انحراف اعتقادی گردید و از حقیقت اسلام محمدی دور شد این انحراف براساس راه کارهای غلطی بود که درجامعه به اجرا درآمد همانند حذف اهل بیت از کنار قرآن و منع نگارش ونشر و تبلیغ احادیث نبوی می باشد.

   وی افزود: این انحراف روز به روز درجامعه فراگیر و آسیب زا تر می شد تا آنکه در برهه ای از تاریخ احکام اسلامی رو به فراموشی گذاشته شد.بعداز چنین تاریخی امام صادق(ع) به خاطر وجود و حقیقت تاریخی مناسب توانست جامعه را از این انحراف نجات دهد و با شش راهکار این انحراف را مهار کند.

راهکار اول: تربیت شاگردان ممتاز و توانمند که امام صادق(ع) که در چهار محور شاگردان خود را تربیت کرد،آموزش اعتقادی،توحیدی،امامت و مهدویت -آموزشی مباحث اخلاقی و خانوادگی- آمادگی برای نشرعقاید به روش صحیح دینی برای یاران و اصحاب.

راهکار دوم: تبلیغ حداکثری در فعالیت های امام صادق(ع)

راهکار سوم: شیوه تعامل امام صادق با حکومت های زمان خود

راهکارچهارم: برخورد امام صادق(ع) با فرق انحرافی همانند صوفیه

راهکار پنجم: اظهار عمومی اعلام اهل بیت به ویژه امامت و مهدویت

راهکار ششم: توجه خاص به زیارت و عزاداری برای اهل بیت به ویژه امام حسین(ع) در شیوه رفتاری امام صادق(ع) 

حجت الاسلام احمدی تصریح کرد این شش راهکار توانست جامعه اسلامی را از تباهی و پوشالی بودن نجات دهد و آنان را به سمت هدایت و کمال راهنمایی کند،هرچند بسیاری این مسیر را انتخاب نکردند.

حدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.