پیوند ها


جشنواره قصه گویی

 حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه در  برگزاری جشنواره قصه گوییادبیات کودک و نوجوان  افزود بخش مهمی از سرمایه فرهنگی جامعه است و پاسداشت اهالی این بخش ضروری است ورحماندوست سرمایه مهم ادبیات کودکان کشور است که با عنوان عمو مصطفی نزد کودکان داخل و خارج از ایران شناخته می شودو برخی آثار اوچون «صد دانه یاقوت» و «خوشا به حالت ای روستایی» نزد مخاطبان بزرگسال نیز نام آشنا است.

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری جشنواره قصه گویی خبرداد و بیان داشت: این جشنواره با همکاری شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور مصطفی رحماندوست شاعر معاصر کودک و نوجوان درروز شنبه مورخ 1/4/98 در محل سالن سلمان ساوجی برگزار شد.

حسین محمودی فر،عصر شنبه در حاشیه آیین جشن تولد ۷۰ سالگی «مصطفی رحمان دوست» خالق قصه های کودکان افزود: تجلیل از این شاعر و نویسنده در جریان جشنواره قصه گویان شهر انار که با مشارکت شهرداری، اداره فرهنگ و ارشاد و هنرمندان شهر انجام شد.

یادآور شد: ادبیات کودک و نوجوان بخش مهمی از سرمایه فرهنگی جامعه است و پاسداشت اهالی این بخش ضروری است ورحماندوست سرمایه مهم ادبیات کودکان کشور است که با عنوان عمو مصطفی نزد کودکان داخل و خارج از ایران شناخته می شودو برخی آثار اوچون «صد دانه یاقوت» و «خوشا به حالت ای روستایی» نزد مخاطبان بزرگسال نیز نام آشنا است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه گفت: ویژگی اصلی و منحصر به فرد شعر و نثر رحماندوست، عینیت بخشیدن به اشعار و ارایه تصویر واقعی و ساده از محتوای مورد نظرش برای گروه های هدف به خصوص خردسالان است.

محمودی فر اظهار داشت: رحماندوست از برجسته ترین شاعران معاصر در عرصه شعر کودک است که حدود چهار دهه از عمر خود را صرف نوشتن قصه و سرودن شعر برای کودکان ایران زمین صرف کرد..

مهندس حسینی: قصه و قصه گویی نقش مهمی در انتقال و نهادینه کردن مفاهیم تربیتی به کودکان دارد

مهندس سید مهدی حسینی شهردار ساوه در جشنواره قصه گویی گفت: بچهها می توانند با خواندن و شنیدن قصهها به سرمایههای تمدن و میراث فرهنگی خود دست یافته و با آداب و سنن جامعه خویش  آشنا شوند و خود را برای زندگی آینده آماده تر سازند.

مصطفی رحماندوست شاعر و نویسنده برجسته کودک و نوجوان در حاشیه جشنواره قصه گویی در ساوه گفت: با توجه به اینکه ساوه خاستگاه بهترین نوع انار کشور است، هنرمندان این شهرستان باید برای جمع آوری قصه های انار آن که برخی از آنها در سینه پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها پنهان است، تلاش کنند.

وی ضمن تشریح فواید قصه گویی در جهت رشد و تکامل کودکان، افزود: با توجه به پایین بودن سطح مطالعه در کشور باید برای افزایش انگیزه و علاقمندی کودکان به مطالعه تلاش کنیم.

رحماندوست ادامه داد: در کشورهای دنیا راهکارهای مختلفی را برای افزایش میزان مطالعه تجربه کرده اند که یکی از مهمترین این راهکارها خواندن کتاب قصه و شعر از بدو تولد است.

وی با بیان اینکه تاکنون 12 نوع قصه گویی را در کشور مطرح کرده ایم، تصریح کرد: قصه گویی یک هنر، دانش و مهارت با دامنه گسترده است که باید آن را آموخت و امروز در ساوه شاهد هستیم که گام نخست در جهت آموختن این هنر به خوبی برداشته شده است.

حدیث روز

حضرت علی علیه السلام اَلْخَيْرُ لا يَفْنى؛ كار خير هرگز فانى نمى شود. شرح غررالحكم: ج 1، ص 229

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.