پیوند ها


کارگاه فیلمنامه و ساختارفیلم کوتاه

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری کارگاه فیلمنامه و ساختارفیلم کوتاه خبرداد و بیان داشت: این کارگاه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و انجمن سینمای جوان نمایندگی ساوه در تاریخ های9و10 خرداد 98 در محل سالن شهید چمران با حضور دکتر احمدالستی برگزار شد.

دکتر الستی در این کارگاه عنوان داشت: فیلم کوتاه به جهت زمان کوتاه پرداختن به تمامی موضوعات در آن امکان پذیرنیست این نوع فیلم تصویری از موقعیتی خاص یا بیان لحظاتی از واقعیت است در این نوع فیلم غیر منتظره بودن و نوآوری تصویری و دیدگاه ها تازه از اهمیت بسزایی برخوردار است تعداد شخصیت ها در این فیلم بسیار محدود است پرداختن به تمامی شخصیت ها و یا حتی پرداختن به تمامی گوشه کنارهای ذهنی یک شخصیت مقدور نیست باید به یک لحظه و یک برش و یک آن مشغول شویم.

   ایشان همچنین گفت: درفیلم کوتاه می بایست حرف هایتان را در کوتاه ترین عبارات بیان کنید و در نهایت عبارات کوتاه شده را در نشانه ها و تعبیرات ابراز دارید.

سرفصل هایی که دکتر الستی در این کارگاه تدریس نمودند،عبارتند از:

الف)فیلم کوتاه:

وضعیت فیلم کوتاه در جهان امروز-مختصات کلی-ایده و نه قصه هدف فیلم کوتاه تک رخدادی-تک سانسی-کاراکترهای محدود

ب)ساختارفیلم کوتاه:

نقاط عطف-نقطه عطف اول-آغاز ساختار در فیلم کوتاه –پایان ساختار در فیلم کوتاه

نقطه عطف دوم-نقطه اوج- کنش اصلی فیلم

حسین محمودی فر در پایان تصریح کرد: به کلیه شرکت کنندگان گواهینامه توسط انجمن سینمای جوان کشور صادر خواهد شد.

حدیث روز

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.