پیوند ها


برگزاری محفل انس با قرآن به مناسبت ماه مبارک رمضان

   حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی امام جمعه ساوبرگزاری محافل انس با قرآن به عنوان سدّی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان می باشد و اگر بخواهیم در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان ایستادگی نماییم نیاز است در رویدادهای دینی و مذهبی برنامه داشته باشیم 

    حسین محمودی فر ، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری محفل انس با قرآن خبرداد و بیان داشت: این محفل به مناسبت ماه مبارک رمضان با حضور قاری بین المللی استاد محمد رضا پورزگری و با استقبال پرشورجوانان و نوجوانان در محل مسجد مسلم ابن عقیل برگزارشد.

   حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی امام جمعه ساوه ضمن تقدیر و تشکر از اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و برگزار کننده محفل انس با قرآن ابراز داشت:

    برگزاری محافل انس با قرآن به عنوان سدّی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان می باشد و اگر بخواهیم در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان ایستادگی نماییم نیاز است در رویدادهای دینی و مذهبی برنامه داشته باشیم و مسئولین باید در این زمینه اهتمام جدی نمایند.

    وی افزود: جوانان با تصویرگرفتن از این گونه محافل در قالب کلیپ های کوتاه می بایست در فضای مجازی فعالیت نموده و آن را انتشار نمایند.

    دکتر حسینی تصریح کرد: ماه رمضان ماه نزول کتابهای آسمانی ادیان الهی است و در شبهای قدر،قرآن کاملترین آنها به پیامبرگرامی اسلامی نازل گردید.

     وی در ادامه با اشاره به حدیثی از پیامبراکرم(ص) گفت: ثواب تلاوت یک آیه از قرآن در ماه مبارک رمضان برابربا ختم کل قرآن کریم می باشد و خواندن قرآن کریم مقدمه است برای فهم مفاهیم و معارف قرآن که برای همه ابعاد زندگی انسان برنامه دارد.

     در حاشیه این محفل رئیس اداره ارشاد ساوه عنوان داشت: درزمینه قرآن و کمک به آن دو وظیفه داریم یکی علم به قرآن و دیگری تصمیم گیری برای عمل به قرآن.

     وی افزود: در اجرای وظیفه، اول باید قرآن بخوانیم،قرائت آن را ترک نکنیم و در معانی بلند آن تدبر کنیم تفاسیر را ببینیم و در پی فهم معانی آن برآئیم و از کسانی که آگاهی بیشتری دارند بپرسیم.

      وی ادامه داد علم به قرآن مقدمه عمل به قرآن است انسان باید از علم قرآن خبرداشته باشد تا به آن عمل کند و وظیفه دوم عمل به قرآن است که تصمیم قاطع می طلبد همچنان که کسب و کارو تحصیل عمل جدیت می خواهد انسان برای خوب شدن و با اخلاق شدن نیز مستلزم داشتن علم،تصمیم،جدیت و پیشتکار است در غیر این صورت موفقیت حاصل نمی شود.

    حسین محمودی فرتصریح کرد: قرآن کریم در برگیرنده هدایت وسعادت انسان در دنیا و آخرت است و در تمام مراحل زندگی رهبر و راهنمای انسان به سوی کمال می باشد قرآن به راهی هدایت می کند که مستقیم ترین راه هاست و کسانی که با قرآن مأنوس هستند به کمک قرآن حق را از باطل تشخیص می دهند.

   قرائت قرآن توسط یکی از قاریان شهرستانی و استاد محمد رضا پورزرگری از قاریان بین المللی از دیگر برنامه های این محفل بود.

حدیث روز

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.