پیوند ها


نشست بزرگداشت فردوسی

   حسین محمودی فر ، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه درنشست بزرگداشت فردوسی   عنوان داشت:  فردوسی شاعری گرانقدر که جانی تازه به کالبد زبان فارسی دمید و با سرودن شاهنامه توانست زبان فارسی را از نفوذ واژه های بیگانه حفظ کند.وی افزود:  زبان فارسی مدیون شاهنامه فردوسی است و نام فردوسی با ماندگاری زبان فارسی گره خورده است و فردوسی با نوشتن شاهنامه نه تنها تاریخ گذشته ایران را برای خود نگه داشت بلکه برای تمام ایرانیان این تاریخ را در طول تمام سده ها زنده نگه داشت.

      حسین محمودی فر ، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ساوه از نشست بزرگداشت فردوسی خبرداد و بیان داشت: این نشست مورخ 24/2/98 رأس ساعت 18با حضور شاعران درمحل فرهنگسرای ارشاد برگزارشد.

   رئیس اداره ارشاد در این نشست عنوان داشت:  فردوسی شاعری گرانقدر که جانی تازه به کالبد زبان فارسی دمید و با سرودن شاهنامه توانست زبان فارسی را از نفوذ واژه های بیگانه حفظ کند.وی افزود:  زبان فارسی مدیون شاهنامه فردوسی است و نام فردوسی با ماندگاری زبان فارسی گره خورده است و فردوسی با نوشتن شاهنامه نه تنها تاریخ گذشته ایران را برای خود نگه داشت بلکه برای تمام ایرانیان این تاریخ را در طول تمام سده ها زنده نگه داشت.

     حسین محمودی فرتصریح کرد: شاهنامه فردوسی یکی از پرمایه ترین و بی نیازترین گنجینه زبان پارسی از نظر داشتن لغات و اصطلاحات ادبی است و از این جهت بزرگترین و نخستین کتابی است که پاسدار کلمات درست و زیبای زبان فارسی شده و با پذیرش انبوه این کلمات در سینه فراخ خود آنها را با صحت و امانت به نسل های بعدی سپرده است.

   ایشان افزود: شاهنامه حکیم توس گنجینه خرد و دانایی و سراسرآن درس انسانیت و اخلاق و فضیلت است آزادگی و گردن فرازی و تسلیم نشدن در برابرناحق اصول ثابت انسانی است.

   در ادامه شاعران درخصوص نقش فردوسی در ماندگاری زبان فارسی به بحث و گفتگو پرداختند و تعدادی از شاعران آثار شعری خود را قرائت نمودند.

حدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.