پیوند ها


برگزاری جشنواره منطقه ای شعروموسیقی نواحی

 حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه در برگزاری جشنواره منطقه ای شعروموسیقی نواحی تصریح کرد:موسیقی ایران تا به امروز سینه به سینه در میان مردم ایران جریان داشته و بسیاری از کشورها از موسیقی ایران تأثیر گرفته و برآن تأثیر گذاشته است و موسیقی ایرانی به عنوان اصل و اساس و خمیرمایه موسیقی ملی کشور است.

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری جشنواره منطقه ای شعروموسیقی نواحی خبرداد و بیان داشت: این جشنواره باهمکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و انجمن موسیقی محلی با حضور جناب آقای شالیان معاون سیاسی فرمانداری،اعضاء محترم شورای اسلامی،تعدادی از مسئولین،اقشار مختلف مردم در مورخ 10/2/98 رأس ساعت 15 در محل سالن سلمان ساوجی برگزار شد.

    رئیس اداره ارشاد ساوه عنوان داشت: در این جشنواره با هدف ترویج و احیاءموسیقی اصیل و ریشه دارمحلی و همچنین حفظ فرهنگ و آداب و رسوم سنتی برگزار شد. وی افزود: هنرمندانی از استان های مرکزی-قم-همدان-قزوین-تهران و البرز در جشنواره شرکت داشتند.

   حسین محمودی فرگفت: موسیقی پنجره ای است که ماهیت طبیعت را آشکار می کند و امروز موسیقی بخش مهمی از زندگی روزمره مردم جهان شده است و نقش مهمی درعرصه اجتماع دارد به گونه ای که علم و هنر موسیقی به صنعتی بزرگ و گسترده تبدیل شده است.

   حسین محمودی فر تصریح کرد:موسیقی ایران تا به امروز سینه به سینه در میان مردم ایران جریان داشته و بسیاری از کشورها از موسیقی ایران تأثیر گرفته و برآن تأثیر گذاشته است و موسیقی ایرانی به عنوان اصل و اساس و خمیرمایه موسیقی ملی کشور است.رئیس اداره ارشاد ساوه خاطر نشان کرد با تلاش خالصانه باید گامهای مؤثری در گسترش موسیقی محلی و انتقال این هنر به نسل جدید برداریم.

  حسین محمودی فر در ادامه نفرات برگزیده ششمین جشنواره منطقه ای شعر و موسیقی نواحی را به شرح ذیل اعلام نمود:

 

موسیقی آشیقی:

علی جمالی از استان البرز

جمشید بهرامی از استان البرز

حمید مرادی از تهران

 

موسیقی گروهی:

گروه لیلان: به سرپرستی امیرحسین راعی از ساوه

گروه میلاد قربانی از ساوه

تکخوان: رضا فطری از همدان

تک نوازی: عباس زند از قم

ضمنا" شش شاعر در این جشنواره به قرائت آثار خود پرداختند.

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.