خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


برگزاری نمایشگاه کتاب

    حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری نمایشگاه کتاب خبرداد و بیان داشت: این نمایشگاه به مناسبت هفته معلم و با حضور مهندس منصوری نماینده شهرستان های ساوه و زرندیه،حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا اسلامی امام جمعه موقت،آقای شالیان معاون سیاسی فرمانداری،اعضای شورای اسلامی و تعدادی دیگر از مسئولین در مورخ 8/2/98 در محل فرهنگسرای ارشاد افتتاح گردید.

   در افتتاح این نمایشگاه مهندس منصوری نماینده شهرستان های ساوه و زرندیه ابراز داشت:امروزحتی با گسترش روز افزون فناوری ارتباطی و اطلاعات توسعه فرهنگی هر کشور در گرو اهمیت دادن به کتاب و افزایش نرخ سرانه کتابخوانی است.

    وی گفت: با گسترش نفوذ واثر گذاری که وسایل ارتباطی و فضای مجازی دارد ولی کتاب هنوز هم جایگاه مهمی در سبد فرهنگی جامعه ایفا می کند.وی تصریح کرد: جهت ترویج کتابخوانی باید از نهاد خانه و مدرسه شروع کنیم تا کتابخوانی را نهادینه نماییم.

   رئیس اداره ارشاد ساوه نیز در این افتتاحیه با تبریک فرارسیدن هفته معلم عنوان داشت:کتاب یکی از مهمترین جلوه های فرهنگی و از گرانسنگ ترین پدیده ها و میراث بشربه حساب می آید و خداوند متعال به قلم و حرمتش سوگند یادکرده و معجزه همیشه جاوید آفرین سفیرسعادت را کتاب آسمانی قرارداده است. وی افزود:دین مبین اسلام برای مطالعه و کتابخوانی و تحقیق و تفحص جهت کسب علم و تربیت صحیح و پیشرفت و توسعه در شئونات مختلف زندگی بشر ارزش و اعتبار زیادی قائل است.

این نمایشگاه متشکل از 3000 عنوان و 15000 جلد کتاب می باشد از ساعت8 صبح الی 20 برای 50% تخفیف آماده پذیرایی از علاقه مندان می باشد.

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com