پیوند ها


دیدار هنرمندان با امام جمعه ساوه به مناسبت هفته هنر

  حجت الاسلام دکتر حسینی امام جمعه ساوه در دیدار هنرمندان به مناسبت هفته هنر گفت: شادی و نشاط حق مردم است و هنرمندان با اجرای طرح های شاداب و مورد استقبال عمومی می توانند به ایجاد چنین فضایی کمک کنند

   حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از دیدار هنرمندان با امام جمعه ساوه خبرداد و بیان داشت: این دیدار در مورخ 21/1/98 با حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی،سرهنگ دستجانی فرمانده سپاه،سرهنگ شریف جانشین سپاه و حجت الاسلام محمدی مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه ساوه در محل دفتر امام جمعه برگزارشد. 

      حجت الاسلام «سید ابراهیم حسینی» شامگاه چهارشنبه در دیدار با هنرمندان ساوجی که به دعوت بسیج هنرمندان در دفتر امام جمعه برگزار شد، افزود: رشد و عقلانیت سیاسی در کشور در موضوع اخیر توطئه امریکایی ها علیه سپاه پاسداران به اوج خود رسید و در مساله ای مانند طرح پسماند هم چنین رویه ای را در جامعه ساوه شاهد بودیم که نقش هنرمندان بسیار موثر بود.

وی ادامه داد: هنرمندان ساوجی انسان های ارزشمند و مفید برای جامعه هستند و بهتر است برای رفع مشکلات این حوزه، خواسته های خود را در قالب طرح ارائه نمایند.

امام جمعه ساوه گفت: شادی و نشاط حق مردم است و هنرمندان با اجرای طرح های شاداب و مورد استقبال عمومی می توانند به ایجاد چنین فضایی کمک کنند.

وی اظهار داشت: طرفدار شادی مردم در چارچوب شرع و قانون هستیم و در ساوه هم به همین دلیل با اجرای کنسرت های موسیقی موافقت شده است.

حجت الاسلام حسینی افزود: مشکلاتی که برای اجرای گروه های تئاتری در مدارس ساوه ایجاد شده که رفع آنها از خواسته های هنرمندان است.

وی گفت: امکانات شهرداری متعلق به مردم ساوه است و باید از سوی هنرمندان بومی طرح هایی برای بهره مندی از آنها ارائه شود.

امام جمعه ساوه افزود: هنرمندان در حل بسیاری از مسائل اجتماعی و ترویج فرهنگ اسلامی و آموزه های دینی از جمله کتابخوانی، حجاب و عفاف و امر به معروف و نهی از منکر بسیار اثرگذار هستند.

فرمانده سپاه ناحیه ساوه نیز در این دیدار، گفت: این جلسه به دعوت بسیج هنرمندان برگزار شده تا زمینه ای برای شنیدن خواست و نظر جامعه هنری شهرستان ایجاد شود.

سرهنگ «حجت الله دستجانی» افزود: اگر هنر انقلابی در فضای جامعه ترویج شود، نتایجی مانند همگرایی و تذهیب نفس را به همراه دارد.

وی گفت: گاهی یک اثر هنری مانند یک تابلوی نقاشی، عکس یا تئاتر از ساعت ها سخنرانی تاثیرگذاری بیشتری دارد و به همین دلیل است که دشمنان نظام با همین ابزارها در هالیوود علیه اسلام فعالیت می کنند.

فرمانده سپاه ناحیه ساوه افزود: هنر باید در خدمت امر به معروف، زیبایی و ارزش ها باشد و نارسایی های اجتماعی را بازتاب دهد.

   در این دیدار حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی ساوه ضمن تبریک هفته هنر و گرامیداشت سالروز شهادت شهید آوینی ابراز داشت: هنر،یگانه ابزاری است که نه تنها در ذهن و فکر بلکه در عمق دل و جان آدمی تأثیرمی گذارد و او را با خود به جهتی که پیام آور آن است همراه می سازد.

   وی افزود: هنر بهترین وسیله ثبت تاریخ و برترین ابزار تبلیغ و ارائه آرمان های بشری و الهی است و بی تردید وقوع انقلاب اسلامی نقطه عطفی در رشد و گسترش هنر در ایران می باشد.

    در این دیدار تعدادی از هنرمندان درخصوص استفاده از ظرفیت هنرمندان در رفع آسیب های اجتماعی،نشاط عمومی،ترویج کتابخوانی،همچنین راه اندازی سرای محله و تخصیص بیلبوردهای تبلیغاتی و میدان دادن به هنرمندان بومی از جمله مسائلی بود که مطرح کردند.

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.