خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

برگزاری مراسم جشن روز جهانی تئاتر

  حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی امام جمعه ساوه در مراسم جشن روز جهانی تئاتر افزود هنرمندان از  هنر خود درجهت ایجاد امید و همدلی در جامعه و همچنین انضباط اجتماعی بهره ببرند و با نمایش های هنری در جهت تغییر اخلاق اجتماعی گام هایی را بردارند 

حسین محمودی فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری مراسم جشن روز جهانی تئاتر خبرداد و بیان  داشت: این مراسم در روز چهارشنبه مورخ 7/1/98 با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی امام جمعه،دکتر میرزایی معاون استاندار و فرماندار،مهندس منصوری نماینده شهرستان های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی،طبیب زاده سرپرست معاونت فرهنگی وهنری اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان مرکزی و هنرمندان عرصه نمایش و اقشار مختلف مردم در محل سالن سلمان ساوجی برگزار گردید.

   در این مراسم امام جمعه ساوه ضمن تبریک سال جدید و تسلیت و ابراز همدردی به جهت حادثه سیل کشور اظهار داشت: هنر به عنوان یک رسانه است و نباید به هنر به عنوان تفننی نگاه شود و می بایست در جهت رشد و تعالی از آن استفاده کرد.

   وی افزود: هنر یک موهبت الهی است که در اختیار هنرمنداست و هنرمند برای این که با جامعه در ارتباط باشد از طریق هنر ارتباط برقرار می کند.دکتر حسینی تصریح کرد: هنرکارکردهای مختلفی درجامعه دارد که ابزاری جهت فرهنگ سازی، مدیریت شهر ، تعالی جامعه، ایجاد شادی و نشاط و آرامبخشی به جامعه می باشد.امام جمعه ساوه در ادامه به هنرمندان توصیه کرد: که از هنر خود درجهت ایجاد امید و همدلی در جامعه و همچنین انضباط اجتماعی بهره ببرند و با نمایش های هنری در جهت تغییر اخلاق اجتماعی گام هایی را بردارند وی خاطرنشان کرد: اگر از این هنر درست استفاده نشود می تواند به انحطاط و سقوط اخلاقی یک جامعه منجر شود.

   رئیس اداره ارشاد ساوه در این مراسم ضمن تبریک سال جدید و روز جهانی تئاتر عنوان داشت: هنرزائیده فکر و اندیشه هنرمندان،و هنرمندان همیشه به دلیل حساسیت هایی که دارند به مسائل جهان با حساسیت بیشتری می نگرند و آن را درک می کنند در نتیجه اثری که خلق می کنند همیشه برای جامعه روشنگر و تعالی بخش است.

   حسین محمودی فر ابراز داشت: هراثر هنری به دلیل این که اندیشه و تفکر و ذهنیت هنرمند را در پشتش دارد برمخاطبین خود در جامعه احساس تعالی فکر و اندیشه را موجب می شود وی افزود: زندگی بدون هنر و بدون زیبایی و بدون خلاقیت زندگی بیهوده ای است.

  حسین محمودی فر تصریح کرد: نمایش به سبب زنده بودن و به روز بودن و گذرا بودن شباهت بسیاری به رویدادهای روزمره زندگی دارد.عامل پیشگیری از بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی در جامعه می باشد و تئاتر به عنوان ستون فرهنگی جامعه در ایجاد زیر ساخت های فرهنگی و همچنین فرهنگ سازی و ارتقاء فرهنگی جامعه از اهمیت بسزایی برخوردار است و هنرمندان این عرصه می توانند با اتکاء به فرهنگ غنی اسلامی و بومی در جهت بهبود و اصلاح هنجارهای جامعه حرکت کنند.

    حسین محمودی فر در ادامه افزود: تعداد دو نمایش خیابانی با نام های عمونوروز به کارگردانی مهدی ملکی بیگدلی و آخرین روزسیاه به کارگردانی اصغر تنهایی در روزهای 6 و 7 فروردین در سطح شهراجرا گردید.

   پخش کلیپ اجرای نمایش طنز،موسیقی و تجلیل از هنرمندان پیشکسوت  عرصه نمایش از دیگر برنامه های این مراسم بود. 

اوقات شرعی

حدیث روز

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com