خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


شعار سال 98

 

    حسین محمودی فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه در مورد شعار سال 98 ابراز داشت:

رهبر معظم انقلاب همه ساله شعاری را برای سال جدید انتخاب می کنند تا سیاست های کلان کشور را درراستای شعار سال تدوین و دستگاه های اجرایی برنامه های خود را با اجرای سیاست کلان تنظیم کنند و با توجه به نامگذاری سال 1398 به نام سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری و ازسوی دیگرتأکید ایشان براینکه کشور همچنان باید در مسیراقتصاد مقاومتی برای رسیدن به قله های خوشبختی طی کند.

   اقتصاد با محوریت تولید و اشتغال به عنوان مهمترین و کاربردی ترین راه حل توسعه هرجامعه و کشور محسوب می شود به طوریکه سایر مشکلات در پناه رونق تولید و افزایش تولید به حداقل ممکن کاهش خواهندیافت در شرایط کنون یکی از مهمترین مشکلاتی که اکثر قریب به اتفاق خانواده های ایرانی با آن مواجه هستند. بیکاری حجم فزاینده از جوانان دانش آموخته رشته های مختلف دانشگاه و آینده مبهم جوانان در حال تحصیل در حاضر می باشد که عملا" عرصه را برخیلی از خانواده ها تنگ کرده است شاید برای اشتغال دهها راه حل ذکرکرد و اما یک موضوع در این بین کاملا" واضح ومبرهن است و آن هم افزایش اشتغال فقط با رونق تولید درتمامی بخش های اقتصادی امکان پذیراست بطوریکه تمام سرمایه گذاری ها باید در این زمینه ها متمرکزگردد برای رونق تولید با توجه به ضرورت اقتصاد مقاومتی قبل از هر اولویتی ابتدا باید توانمندی ها و قابلیت های داخلی تاکید نماییم و راه را برای ورود انواع و اقسام کالاهایی که امکان تولید آن درداخل کشور وجود دارد ببندیم. 

  بی شک درحوزه فرهنگ و هنرنیزتعداد فراوانی از جوانان در شاخه ها و رشته های هنری،فرهنگی و ادبی به کار و تولید اشتغال دارند و ازاین رهگذر ضمن غنی کردن اوقات فراغت مردم نقش بی مانندی در گسترش همگرایی و رشد اندیشه میان مردم و تقویت روح میهن پرستی و رونق فرهنگ بومی دارند و درکنار آن چرخش مالی و اقتصاد فرهنگ و هنر موجب اشتغال قابل توجهی از جوانان را فراهم کرده است که نیازمند حمایت و پشتیبانی است و درسال رونق تولید ضروری است که مسئولان به آثار هنری تولید شده در رشته های مختلف توجه بیشترمبذول داشته و امکان عرضه و در اختیار مردم قرار گرفتن این تولیدات را برای هنرمندان آسایش و امنیت شغلی و فیزیکی محیط های هنری را تضمین کنند.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com