خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم97

          حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم خبرداد و بیان داشت: این آزمون مورخ 9/12/97 درمحل دبیرستان باقرالعلوم برگزارشد.رئیس اداره ارشاد درحاشیه برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم ابراز داشت: آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قران در سه گروه حفظ،مفاهیم و معارف قرآن و آموزش الکترونیکی در قالب 18 رشته برگزارشد.وی افزود: در نوبت اول این آزمون 299 نفر و در نوبت دوم 33 نفر با یکدیگر به رقابت می پردازند.

   وی اظهارداشت: هدف از برگزاری این آزمون شناسایی نخبگان قرآنی،سنجش عملکرد مدارس و مؤسسات قرانی،ایجاد انگیزه بین عموم مردم به ویژه جوانان و نوجوانان،جهت دهی به آموزش های قرآنی در موسسات و مدارس قرآنی،ایجاد وحدت رویه و هم افزایی بین متولیان آزمونهای قرآنی از جمله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،اداره اوقاف و امور خیریه و اداره آموزش و پرورش عنوان کرد.

    حسین محمودی فر تصریح کرد:پس از اعلام نتایج به قید قرعه جوایز نقدی اهداء می شود و به تمام شرکت کنندگان که امتیاز بالای90 کسب نمایند لوح تقدیر اهداء می گردد و به نفراتی که موفق به کسب حد نصاب قبولی شوند گواهینامه اعطاء می گردد.

  محمودی فر در ادامه افزود قرآن و عترت اهل بیت بزرگترین سرمایه برای بشربوده چراکه تمسک به آیات قرآن و تمسک به اهل بیت پیامبر(ص) می تواند ارتباط انسان با خدا را بیشترکند.

   وی همچنین خاطرنشان کرد مأنوس شدن جوانان و نوجوانان با مفاهیم قرآنی و عمل کردن به فرامین الهی راهکاری مناسب برای دوری از خطرات و کاهش آسیب های اجتماعی است.

اوقات شرعی

حدیث روز

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com