خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم97

          حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم خبرداد و بیان داشت: این آزمون مورخ 9/12/97 درمحل دبیرستان باقرالعلوم برگزارشد.رئیس اداره ارشاد درحاشیه برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم ابراز داشت: آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قران در سه گروه حفظ،مفاهیم و معارف قرآن و آموزش الکترونیکی در قالب 18 رشته برگزارشد.وی افزود: در نوبت اول این آزمون 299 نفر و در نوبت دوم 33 نفر با یکدیگر به رقابت می پردازند.

   وی اظهارداشت: هدف از برگزاری این آزمون شناسایی نخبگان قرآنی،سنجش عملکرد مدارس و مؤسسات قرانی،ایجاد انگیزه بین عموم مردم به ویژه جوانان و نوجوانان،جهت دهی به آموزش های قرآنی در موسسات و مدارس قرآنی،ایجاد وحدت رویه و هم افزایی بین متولیان آزمونهای قرآنی از جمله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،اداره اوقاف و امور خیریه و اداره آموزش و پرورش عنوان کرد.

    حسین محمودی فر تصریح کرد:پس از اعلام نتایج به قید قرعه جوایز نقدی اهداء می شود و به تمام شرکت کنندگان که امتیاز بالای90 کسب نمایند لوح تقدیر اهداء می گردد و به نفراتی که موفق به کسب حد نصاب قبولی شوند گواهینامه اعطاء می گردد.

  محمودی فر در ادامه افزود قرآن و عترت اهل بیت بزرگترین سرمایه برای بشربوده چراکه تمسک به آیات قرآن و تمسک به اهل بیت پیامبر(ص) می تواند ارتباط انسان با خدا را بیشترکند.

   وی همچنین خاطرنشان کرد مأنوس شدن جوانان و نوجوانان با مفاهیم قرآنی و عمل کردن به فرامین الهی راهکاری مناسب برای دوری از خطرات و کاهش آسیب های اجتماعی است.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com