پیوند ها


برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم97

          حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم خبرداد و بیان داشت: این آزمون مورخ 9/12/97 درمحل دبیرستان باقرالعلوم برگزارشد.رئیس اداره ارشاد درحاشیه برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم ابراز داشت: آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قران در سه گروه حفظ،مفاهیم و معارف قرآن و آموزش الکترونیکی در قالب 18 رشته برگزارشد.وی افزود: در نوبت اول این آزمون 299 نفر و در نوبت دوم 33 نفر با یکدیگر به رقابت می پردازند.

   وی اظهارداشت: هدف از برگزاری این آزمون شناسایی نخبگان قرآنی،سنجش عملکرد مدارس و مؤسسات قرانی،ایجاد انگیزه بین عموم مردم به ویژه جوانان و نوجوانان،جهت دهی به آموزش های قرآنی در موسسات و مدارس قرآنی،ایجاد وحدت رویه و هم افزایی بین متولیان آزمونهای قرآنی از جمله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،اداره اوقاف و امور خیریه و اداره آموزش و پرورش عنوان کرد.

    حسین محمودی فر تصریح کرد:پس از اعلام نتایج به قید قرعه جوایز نقدی اهداء می شود و به تمام شرکت کنندگان که امتیاز بالای90 کسب نمایند لوح تقدیر اهداء می گردد و به نفراتی که موفق به کسب حد نصاب قبولی شوند گواهینامه اعطاء می گردد.

  محمودی فر در ادامه افزود قرآن و عترت اهل بیت بزرگترین سرمایه برای بشربوده چراکه تمسک به آیات قرآن و تمسک به اهل بیت پیامبر(ص) می تواند ارتباط انسان با خدا را بیشترکند.

   وی همچنین خاطرنشان کرد مأنوس شدن جوانان و نوجوانان با مفاهیم قرآنی و عمل کردن به فرامین الهی راهکاری مناسب برای دوری از خطرات و کاهش آسیب های اجتماعی است.

حدیث روز

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.