خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


همایش مادران فاطمی و تقدیر از مادران جامعه قرآنی

    حسین محمودی فر ،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه درهمایش مادران فاطمی و تقدیر از مادران جامعه قرآنیتصریح کرد: ما وظیفه داریم با توجه به این که خداوند تمام نعمت ها از جمله معرفی الگوی مناسب را به ما عنایت کرده است با شناخت کامل آن بانوی نمونه،گفتار و رفتارشان را نقشه راه خود قرارداده و در مسیر رضایت ایشان حرکت کنیم و شاگردان خوبی برای مکتب اهل بیت باشیم.

  حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از همایش مادران فاطمی و تقدیر از مادران جامعه قرآنی خبرداد و بیان داشت: این همایش با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی،مؤسسه قرآنی طه و مدرسه قرآنی گلهای بهشت در مورخ 8/12/97 در محل سالن سلمان ساوجی برگزار گردید.

    در این همایش رئیس اداره ارشاد ساوه ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن و ولادت حضرت امام خمینی(ره) بیان داشت: درحیات معنوی انسان ها همواره الگو،اسوه و راهنما نقش مهمی در پیشبرد شخصیت انسانها دارد که دراین عرصه خداوند با توجه به حکمت و رأفتی که نسبت به بندگان دارد پیامبران و معصومین(ع) را به عنوان آیینه های هدایت بشرقرارداد.

   وی افزود: دراین میان به گواه قرآن و روایات پیامبران و امامان به عنوان مشخص ترین نشانه و بهترین الگو می باشند و در میان این انوار درخشان به شهادت امامان معصوم(ع)،حضرت زهرا(س) شاخص ترین نشانه می باشد.

   حسین محمودی فر تصریح کرد: ما وظیفه داریم با توجه به این که خداوند تمام نعمت ها از جمله معرفی الگوی مناسب را به ما عنایت کرده است با شناخت کامل آن بانوی نمونه،گفتار و رفتارشان را نقشه راه خود قرارداده و در مسیر رضایت ایشان حرکت کنیم و شاگردان خوبی برای مکتب اهل بیت باشیم.مولودی خوانی-سرود-تواشیح و اجرای میان پرده طنز و تجلیل از مادران قرآنی از دیگر برنامه های این همایش بود.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com