پیوند ها


برگزاری مراسم بزرگداشت بانوان مجاهد مسلمان استان مرکزی

   خانم دکتر عفت شریعتی مدیر کل اداره امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی  دربرگزاری مراسم بزرگداشت بانوان مجاهد مسلمان استان مرکزی ابراز داشت:زنان درتاریخ انقلاب اسلامی ایران همواره به منزله بازوان توانمند انقلاب و برانگیزاننده شعله فروزان آن به شمار آمده اند و نقش آنان در انقلاب اسلامی بسیار عظیم تلقی شده است .

 حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری مراسم بزرگداشت بانوان مجاهد مسلمان استان مرکزی خبرداد و بیان داشت: این بزرگداشت با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی،کمیته بانوان،ستاد برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی،فرمانداری ساوه،حوزه بسیج حضرت زهرا(س) در مورخ 16/11/97در محل سالن سلمان ساوجی رأس ساعت 9 صبح برگزار شد.

   در این مراسم دکتر مشایخ مدیر کل بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس درخصوص اهمیت جهاد و نقش زنان در دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی بیانات مبسوطی را ایراد فرمودند.خانم دکتر عفت شریعتی مدیر کل اداره امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ابراز داشت: نیمی از جمعیت کشور و رکن رکین آن را تشکیل می دهند و سهم زنان در تحولات جامعه برهیچ کس پوشیده نیست. وضعیت اجتماعی زنان ایران در طول تاریخ پرفراز و نشیب این مرز و بوم دستخوش تغییر و تحولات فراوانی بوده است.وی افزود: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی تحول اساسی و ژرف در وضعیت زنان جامعه ایران پدید آورد.

خانم دکتر شریعتی تصریح کرد:انقلاب اسلامی جایگاه منزلت زنان را اعتلا بخشید و دامنه مشارکت آنان را گسترش داد.

وی گفت:زنان درتاریخ انقلاب اسلامی ایران همواره به منزله بازوان توانمند انقلاب و برانگیزاننده شعله فروزان آن به شمار آمده اند و نقش آنان در انقلاب اسلامی بسیار عظیم تلقی شده است چنانکه امام خمینی(ره) فرمودند: دراین نهضت زنان حق بیشتری از مردان دارند زنان در انقلاب دو نقش اساسی و عمده داشتند نقش مستقیم در صحنه سیاسی و نقش غیر مستقیم در صحنه سیاسی.

   ایشان همچنین درخصوص نقش زنان در دفاع مقدس عنوان داشت: زنان با حماسه آفرینی های خود زبان گویای انقلاب بود آنها با حضور اسلامی خود ابعاد مختلف و داشتن روحیه اسلامی جبهه نبرد را پرشور نگه داشتند و در پرتو مقاومت و ایثار گری ها آنها صبر و شکیبایی در برابر دشواری ها و شهادت ها نه تنها پیروزی را رقم زدند خود به قهرمانان  دفاع مقدس تبدیل شدند.

رویا نمایی از کتاب روایت یک موج و تجلیل از 22 نفر از بانوان ایثارگر و همچنین اجرای نمایش و سرود از دیگر برنامه های این بزرگداشت بود.

حدیث روز

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.