پیوند ها


تجمع بزرگ حمایت از حریم خانواد

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه ازتجمع بزرگ حمایت از حریم خانواده خبرداد و بیان داشت: این تجمع با همکاری ادارات فرهنگ و ارشاداسلامی،فرمانداری،تبلیغات اسلامی،حوزه های علمیه و دفتر امام جمعه در مورخ 17/10/97 در محل سالن سلمان ساوجی برگزارگردید .رئیس اداره تبلیغات اسلامی ساوه در تجمع بزرگ حمایت از حریم خانواده با اشاره به این‌که کشف حجاب یکی از برنامه استکبار جهانی علیه ارزش‌های دینی است، گفت: رضاشاه پهلوی پس از استحکام حکومت خود به مبارزه آشکار با اعتقادات دینی پرداخت که اولین قدم در این خصوص کشف حجاب بانوان بود.

حجت‌الاسلام یعقوبی اظهار کرد: رضاشاه پهلوی به دستور استکبار جهانی به دنبال ضربه به ارزش‌های اسلامی و کشف حجاب بود.

وی با اشاره به شهادت هزاران نفر از مردم بی‌گناه مشهد در مسجد گوهرشاد به دستور رضاشاه افزود: شهادت مردم برای اعلام مخالفت با حجاب در ایران از سوی پهلوی آغاز نادیده گرفتن اعتقادات دینی و عفاف در جامعه بود.

رئیس تبلیغات اسلامی ساوه بیان کرد: در عصر کنونی بسیاری از فلاسفه، دانشمندان و شخصیت‌های برجسته غربی اعلام کرده‌اند که ابتذال غرب ناشی از نادیده گرفتن ارزش‌های زن و مرد است.

یعقوبی با بیان اینکه ارتباط غیرضروری زنان و مردان نامحرم با یکدیگر جامعه را به فساد و تباهی می‌کشاند، ادامه داد: دین مبین اسلام برای آنان حریم و حرمت قائل شده است که اگر مخدوش شود شاهد ابتذال و تباهی نسل‌ها خواهیم بود.

استاد حوزه علمیه خواهران ساوه نیز با اشاره به نام‌گذاری 17 دی‌ماه بنام دفاع از حریم خانواده گفت: رعایت حجاب و عفاف از سوی بانوان نقش بسزایی در صیانت و تعالی خانواده دارد.

نجیبه کرمی افزود: ستون و پایه اصلی خانواده‌ها را بانوان شامل می‌شوند از این‌رو کوچکترین انحراف و خطایی از سوی آنان جامعه را به تباهی می‌کشاند.

 

وی با اشاره به این‌که بی‌حجابی حریم خانواده‌ها را متزلزل می‌کند، اظهار کرد: رعایت موازین شرعی، خویشتن‌داری و پایبندی به باورهای دینی می‌تواند باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی شود.

 

استاد حوزه علمیه خواهران ساوه بیان کرد: امنیت در سایه رعایت ارزش‌های دینی در تمامی عرصه‌ها مانند محیط اداری فراهم می‌شود بنابراین بانوان برای آنکه بتوانند با خاطری آرام و بدون دغدغه به فعالیت بپردازند باید با رعایت اخلاق و رفتار اسلامی آرامش و امنیت را برای خود فراهم کنند.

کرمی یادآور شد: امنیت در جامعه نشان‌دهنده سلامت اجتماع است و اگر بخواهیم جامعه سلامت داشته باشیم باید بتوانیم از اختلاط مرد و زن جلوگیری و به موازین شرعی احترام بگذاریم.

حدیث روز

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.