خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


تجمع بزرگ حمایت از حریم خانواد

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه ازتجمع بزرگ حمایت از حریم خانواده خبرداد و بیان داشت: این تجمع با همکاری ادارات فرهنگ و ارشاداسلامی،فرمانداری،تبلیغات اسلامی،حوزه های علمیه و دفتر امام جمعه در مورخ 17/10/97 در محل سالن سلمان ساوجی برگزارگردید .رئیس اداره تبلیغات اسلامی ساوه در تجمع بزرگ حمایت از حریم خانواده با اشاره به این‌که کشف حجاب یکی از برنامه استکبار جهانی علیه ارزش‌های دینی است، گفت: رضاشاه پهلوی پس از استحکام حکومت خود به مبارزه آشکار با اعتقادات دینی پرداخت که اولین قدم در این خصوص کشف حجاب بانوان بود.

حجت‌الاسلام یعقوبی اظهار کرد: رضاشاه پهلوی به دستور استکبار جهانی به دنبال ضربه به ارزش‌های اسلامی و کشف حجاب بود.

وی با اشاره به شهادت هزاران نفر از مردم بی‌گناه مشهد در مسجد گوهرشاد به دستور رضاشاه افزود: شهادت مردم برای اعلام مخالفت با حجاب در ایران از سوی پهلوی آغاز نادیده گرفتن اعتقادات دینی و عفاف در جامعه بود.

رئیس تبلیغات اسلامی ساوه بیان کرد: در عصر کنونی بسیاری از فلاسفه، دانشمندان و شخصیت‌های برجسته غربی اعلام کرده‌اند که ابتذال غرب ناشی از نادیده گرفتن ارزش‌های زن و مرد است.

یعقوبی با بیان اینکه ارتباط غیرضروری زنان و مردان نامحرم با یکدیگر جامعه را به فساد و تباهی می‌کشاند، ادامه داد: دین مبین اسلام برای آنان حریم و حرمت قائل شده است که اگر مخدوش شود شاهد ابتذال و تباهی نسل‌ها خواهیم بود.

استاد حوزه علمیه خواهران ساوه نیز با اشاره به نام‌گذاری 17 دی‌ماه بنام دفاع از حریم خانواده گفت: رعایت حجاب و عفاف از سوی بانوان نقش بسزایی در صیانت و تعالی خانواده دارد.

نجیبه کرمی افزود: ستون و پایه اصلی خانواده‌ها را بانوان شامل می‌شوند از این‌رو کوچکترین انحراف و خطایی از سوی آنان جامعه را به تباهی می‌کشاند.

 

وی با اشاره به این‌که بی‌حجابی حریم خانواده‌ها را متزلزل می‌کند، اظهار کرد: رعایت موازین شرعی، خویشتن‌داری و پایبندی به باورهای دینی می‌تواند باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی شود.

 

استاد حوزه علمیه خواهران ساوه بیان کرد: امنیت در سایه رعایت ارزش‌های دینی در تمامی عرصه‌ها مانند محیط اداری فراهم می‌شود بنابراین بانوان برای آنکه بتوانند با خاطری آرام و بدون دغدغه به فعالیت بپردازند باید با رعایت اخلاق و رفتار اسلامی آرامش و امنیت را برای خود فراهم کنند.

کرمی یادآور شد: امنیت در جامعه نشان‌دهنده سلامت اجتماع است و اگر بخواهیم جامعه سلامت داشته باشیم باید بتوانیم از اختلاط مرد و زن جلوگیری و به موازین شرعی احترام بگذاریم.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام حسن (سلام الله علیه) : مَن عَرَفَ اللَّهَ أحَبَّهُ. هر كس خدا را بشناسد، دوستش بدارد. دوستی در قرآن وحدیث: ص414 – ح 963

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com