پیوند ها






دومین کارگاه آموزشی عفاف و حجاب

 حجت الاسلام و المسلمین دین پرستی از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در دومین کارگاه آموزشی عفاف و حجاب افزود  از آنجا که انسان یک موجود اجتماعی است و اسلام با هرکاری که جوّ جامعه را مسدود کند شدیدا" مبارزه کرده است برهمین مبنا حکومت اسلامی موظف است جلوی منکرات و بی حجابی را بگیرد و این به معنای تحمیل حجاب نیست،بلکه نوعی واکسینه کردن جامعه در مقابل بیماری های روانی و معنوی است و همان امربه معروف و نهی از منکراست

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری دومین کارگاه آموزشی عفاف و حجاب خبرداد و بیان داشت: این کارگاه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه،مؤسسه قرآنی دارالتحفیظ و مؤسسه صاحب الزمان(عج) در روز جمعه مورخ 16/9/97 از ساعت 8 لغایت 15 درمحل ساختمان مؤسسه دارالتحفیظ برگزارشد.

  حجت الاسلام و المسلمین دین پرستی از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در این کارگاه آیات مرتبط با حجاب در سوره های احزاب و نور را مورد تفسیر و بررسی قرارداده و عنوان داشت: آنچه دین اسلام برزنان لازم دانسته همان پوشش است درمتون دینی و کلام فقیهان از آن به ستر،پوشش،ساتر و پوشاننده تفسیر شده است.حجاب،حکم الهی است و از احکام ضروری اسلام به شمار می رود و شیعه و سنی به آن اتفاق نظر دارند.

وی افزود:خداوند متعال دراین باره درسوره های نور،احزاب،آیات24،31،33 و 59 به مسأله پوشش بانوان اشاره نموده است علاوه براین احادیث بسیاری درباره اهمیت حجاب و چگونگی حجاب نقل شده است.دین پرستی ابرازداشت: ولی از آنجا که انسان یک موجود اجتماعی است و اسلام با هرکاری که جوّ جامعه را مسدود کند شدیدا" مبارزه کرده است برهمین مبنا حکومت اسلامی موظف است جلوی منکرات و بی حجابی را بگیرد و این به معنای تحمیل حجاب نیست،بلکه نوعی واکسینه کردن جامعه در مقابل بیماری های روانی و معنوی است و همان امربه معروف و نهی از منکراست.بنابراین همه موظف هستیم که موانع رشد فضایل انسانی را از بین ببریم خداوند زینت و خودآرایی را نفی نمی کند.آنچه در شرع مقدس ممنوع شده است تبرّج و خودنمایی و تحریک و تهییج به وسیله آشکار ساختن زینت در محافل اجتماعی است.

  دین پرستی تصریح کرد:قرآن برای تمام دوره زمانی جریان دارد و ما به آیات قرآن حکم جری و تطبیق را قائل هستیم و می توانیم بگوییم که کلیه آیاتی که مربوط به همسران پیامبر(ص) خطاب گردیده به خانم های طراز اول جامعه مربوط می گردد که آنها موظف و مکلفند که برنامه های فرهنگی دینی و مذهبی را در جامعه سراپا نگه دارند و الگوی دینی جامعه باشند.

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.