پیوند ها


دومین کارگاه آموزشی عفاف و حجاب

 حجت الاسلام و المسلمین دین پرستی از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در دومین کارگاه آموزشی عفاف و حجاب افزود  از آنجا که انسان یک موجود اجتماعی است و اسلام با هرکاری که جوّ جامعه را مسدود کند شدیدا" مبارزه کرده است برهمین مبنا حکومت اسلامی موظف است جلوی منکرات و بی حجابی را بگیرد و این به معنای تحمیل حجاب نیست،بلکه نوعی واکسینه کردن جامعه در مقابل بیماری های روانی و معنوی است و همان امربه معروف و نهی از منکراست

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری دومین کارگاه آموزشی عفاف و حجاب خبرداد و بیان داشت: این کارگاه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه،مؤسسه قرآنی دارالتحفیظ و مؤسسه صاحب الزمان(عج) در روز جمعه مورخ 16/9/97 از ساعت 8 لغایت 15 درمحل ساختمان مؤسسه دارالتحفیظ برگزارشد.

  حجت الاسلام و المسلمین دین پرستی از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در این کارگاه آیات مرتبط با حجاب در سوره های احزاب و نور را مورد تفسیر و بررسی قرارداده و عنوان داشت: آنچه دین اسلام برزنان لازم دانسته همان پوشش است درمتون دینی و کلام فقیهان از آن به ستر،پوشش،ساتر و پوشاننده تفسیر شده است.حجاب،حکم الهی است و از احکام ضروری اسلام به شمار می رود و شیعه و سنی به آن اتفاق نظر دارند.

وی افزود:خداوند متعال دراین باره درسوره های نور،احزاب،آیات24،31،33 و 59 به مسأله پوشش بانوان اشاره نموده است علاوه براین احادیث بسیاری درباره اهمیت حجاب و چگونگی حجاب نقل شده است.دین پرستی ابرازداشت: ولی از آنجا که انسان یک موجود اجتماعی است و اسلام با هرکاری که جوّ جامعه را مسدود کند شدیدا" مبارزه کرده است برهمین مبنا حکومت اسلامی موظف است جلوی منکرات و بی حجابی را بگیرد و این به معنای تحمیل حجاب نیست،بلکه نوعی واکسینه کردن جامعه در مقابل بیماری های روانی و معنوی است و همان امربه معروف و نهی از منکراست.بنابراین همه موظف هستیم که موانع رشد فضایل انسانی را از بین ببریم خداوند زینت و خودآرایی را نفی نمی کند.آنچه در شرع مقدس ممنوع شده است تبرّج و خودنمایی و تحریک و تهییج به وسیله آشکار ساختن زینت در محافل اجتماعی است.

  دین پرستی تصریح کرد:قرآن برای تمام دوره زمانی جریان دارد و ما به آیات قرآن حکم جری و تطبیق را قائل هستیم و می توانیم بگوییم که کلیه آیاتی که مربوط به همسران پیامبر(ص) خطاب گردیده به خانم های طراز اول جامعه مربوط می گردد که آنها موظف و مکلفند که برنامه های فرهنگی دینی و مذهبی را در جامعه سراپا نگه دارند و الگوی دینی جامعه باشند.

حدیث روز

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.