پیوند ها


جشن بهار مهربانی

حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی امام جمعه ساوه در جشن بهار مهربانی تصریح کردشادی و سرور جایگاه ویژه ای در سبک زندگی اسلامی دارد.اهل بیت(ع) اهتمام ویژه ای به این مسأله داشته اند و سعی کرده اند در چارچوب سبک زندگی اسلامی حدود و ثغور شادی و سرور ممدوح را مشخص کنند

     حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری جشن بهار مهربانی خبرداد و بیان داشت: این جشن به مناسبت هفته وحدت و میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و حضرت امام جعفرصادق(ع) به مدت سه روز از تاریخ 3/9/97لغایت 5/9/97 برگزار گردید این جشن که با استقبال بی نظیرمردم مواجه گردید حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی امام جمعه ساوه ضمن تبریک هفته وحدت ابراز داشت: هفته وحدت فرصتی است که امت اسلامی می تواند برروی یک موضوع که همان میلاد پیامبراکرم (ص) می باشد باهم همگرایی و همسویی داشته باشند و همچنین درخصوص ایجاد شادی و نشاط افزود: شادی و سرور جایگاه ویژه ای در سبک زندگی اسلامی دارد.اهل بیت(ع) اهتمام ویژه ای به این مسأله داشته اند و سعی کرده اند در چارچوب سبک زندگی اسلامی حدود و ثغور شادی و سرور ممدوح را مشخص کنند و شادی برای موقعیت اجتماعی،سلامتی و محبوبیتی که انسان در خانواده و بین دوستان و جامعه دارد و آثار سازنده و ارزشمند برآنها مترتب می گردد خوب و مطلوب است.

   دکتر حسینی تصریح کرد:ازنظر اسلام و قرآن،مؤمن شادترین انسان ها است. چون هرگز از سختی روزگار گلایه،شکوه و ناله نمی کند و دنیا را محل ماندن نمی داند سختی ها را تحمل می کند و درانتظار وصال پروردگار لحظه ها را با احساس رضایت و شادمانی سپری می کند.امام جمعه ساوه در ادامه خاطرنشان کرد:یکی از نیازهای انسان در زندگی داشتن شادی است،انسانی که شادی نداشته باشد در انجام کارهای خود دچار مشکل می شود.شادی یک نیروی مضاعف درونی است که انسان را در انجام دادن فعالیت هایش کمک می کند وسبب می شود که با نشاط بیشتر به موفقیت برسد.وی گفت:اسلام دین شادی،حلاوت و نشاط است اما شادی آمیخته با فساد را تجویز نمی کند.

   مهندس منصوری ،نماینده شهرستان های ساوه و زرندیه در این جشن ضمن تبریک میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) عنوان داشت:شادی از مهم ترین احساسات و نیازهای بشر به شمار می رود و اسلام نه تنها احساسات را سرکوب نمی کند بلکه آن را امری ضروری می داند و برای آن حدّ و مرزی قائل است.

  وی افزود: اضطراب های فکری و تنشهای روانی از مشکلات جدی انسان عصر تکنولوژی است که منجر به کاهش احساس شادی شده است.

منصوری تصریح کرد:شادی و سرور نیاز طبیعی برای زندگی انسان است و توجه به شادی و نشاط از جهت شکل گیری شخصیت سالم و با نشاط و نیز لذت بردن از لحظات زندگی است و در سایه شادی و نشاط زندگی معنا و مفهوم پیدا کرده و دلها به هم نزدیک و ترس و بد گمانی و ناکامی و نگرانی بی اثر می گردد. وی افزود: شادی نه تنها در روح و روان انسان تأثیر می گذارد بلکه جسم او را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

 میان پرده طنز،مسابقه و موسیقی از دیگر برنامه های این جشن بود.

حدیث روز

امام مهدی (سلام الله علیه) : أكثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعجيلِ الفَرَجِ فَإِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُم. براى تعجيل در فرج بسيار دعا كنيد، كه مايه گشايش در كار شما است. كمال الدّين - ص 485

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.