پیوند ها


برگزاری پنجمین همایش منطقه ای شعرعاشورایی

دکتر حسینی امام جمعه ساوه درپنجمین همایش منطقه ای شعرعاشورایی عنوان داشت: رسانه های نرم افزاری مانند سخت افزاری بسته به محتوا و جهت گیری می توانند تأثیرخوب یا بد داشته باشند و شعرعاشورایی نیز به مثابه یک رسانه باید پیام عاشورا را به درستی به صورت حماسی و واقع بینانه انتقال دهد وی گفت شاعر اهل بیت(ع) باید در بیانش دارای اخلاص و احساس مسئولیت باشد و باید اشعار عاشورایی فرهنگ جهاد و شهادت را در جامعه ترغیب کند.

 

حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری پنجمین همایش منطقه ای شعرعاشورایی خبرداد و بیان داشت: این همایش با حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی امام جمعه،جناب آقای مهندس بهاروند معاون استاندار و فرماندار،جناب آقای مهندس منصوری نماینده شهرستان های ساوه و زرندیه،جناب آقای شریفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،رئیس و اعضاء شورای اسلامی،تعدادی از مسئولین،ادیبان،شاعران اصحاب فرهنگ و هنر و اقشار مختلف مردم در ساعت 30/18 مورخ 26/7/97 در محل سالن سلمان ساوجی برگزار گردید.

در این همایش دکتر حسینی امام جمعه ساوه بیان داشت: شعر و ادبیات بیانگراندیشه و بازتاب دهنده فرهنگ عمومی ملت هاست.حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم حسینی اظهار داشت:شعر و خطابه همانند رسانه ها با انتقال پیام،قدرت تأثیرگذاری بالایی دارد.وی افزود: نرم افزار و منطق استکبار،زور است و اگر امریکا و استکبار از لحاظ نرم افزاری حرفی برای گفتن داشتن به اقداماتی مانند تحریم، ارعاب و ترور متوسل نمی شدند.دکتر حسینی ادامه داد: رسانه های نرم افزاری مانند سخت افزاری بسته به محتوا و جهت گیری می توانند تأثیرخوب یا بد داشته باشند و شعرعاشورایی نیز به مثابه یک رسانه باید پیام عاشورا را به درستی به صورت حماسی و واقع بینانه انتقال دهد وی گفت شاعر اهل بیت(ع) باید در بیانش دارای اخلاص و احساس مسئولیت باشد و باید اشعار عاشورایی فرهنگ جهاد و شهادت را در جامعه ترغیب کند.

 

دکتر شریفی مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی در پنجمین همایش منطقه ای شعرعاشورایی عنوان داشت:ساوه به پایتخت فعالیت های فرهنگی و هنری تبدیل شده است و این مهم با برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری در بخش های مختلف و با حضور پرشور مردم محقق شده است.

شریفی اظهارکرد:استقبال پرشور مردم به ویژه ادبا و فرهنگ دوستان از این مهم همواره باعث اجرای این طرح ها و برنامه ها بوده که نمی توان آن را نادیده گرفت.مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرارسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب گفت برخی با حرکات و رفتارهایی به عمد یا سهو دنبال کمرنگ کردن انقلاب و دستاوردهای آن هستند.

  شریفی با اشاره به ضرورت تقویت فرهنگ عاشورا افزود این امر نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی و تقویت ارزش های دینی دارد. وی افزود:برگزاری همایش شعر عاشورایی می تواند در انتقال باورهای دینی به نسل جوان مؤثرباشد و شعر آئینی از جایگاه والایی برخورداراست که با بهره گیری از این هنرها می توان حقایق قیام خونین کربلا را به نحو زیبا و مطلوب به تصویرکشید.

   حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی در حاشیه این همایش اظهار کرد این همایش با هدف تجلیل از مقام و تکریم از مقام شامخ امام حسین(ع) ویاران با وفایش و همچنین ایجاد فضا و محفلی برای گردهمایی شاعران و ادیبان با محوریت امام حسین(ع) و ترویج فرهنگ و ارزش های اصیل اسلامی برگزار شده است. 

   رئیس اداره ارشاد ساوه ابراز داشت فراخوان این همایش شهریورماه سال جاری به استان های مرکزی،قم،قزوین،البرز،همدان ارسال گردید که نهایتا" 320 اثر از 140 شاعربه دبیرخانه همایش ارسال شد که پس از داوری 8 اثربه عنوان آثار برگزیده انتخاب گردید.

 

   حسین محمودی فر در ادامه نفرات برگزیده را به شرح ذیل اعلام نمودند که با اهداء لوح،تندیس و هدایای نقدی تقدیر شدند:

نفراول:محمدمهدی خان محمدی از استان قم       

نفر دوم:علی اصغر ذاکری از استان مرکزی- شهرستان ساوه 

نفرسوم:عباس همتی از استان قزوین - شهرالوند

 

نفرات برگزیده:

1- مهدی زارعی از استان البرز-شهرکرج

2- محمد حسین مهدویان از استان قم

3- محمود یوسفی از استان البرز-شهرکرج

4- علی پورزمان از استان قم

5- سید محمدمهدی شفیعی از استان قم

 

اهداء کمک هزینه ایاب و ذهاب سفراربعین به شرکت کنندگان به قید قرعه از دیگربرنامه های این همایش بود.

حدیث روز

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.