خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

برگزاری اختتامیه سی امین جشنواره تئاتر استان مرکزی

شریفی مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان مرکزی دراختتامیه سی امین جشنواره تئاتر استان مرکزی  بیان داشتبهدلیل این که هنرهای نمایشی تأثیر محسوس و ملموسی در زندگی افراد و همچنین کاهش ناهنجاری های اجتماعی دارد در سال های اخیر توجه خاصی به هنر اصیل و ماندگار نمایش شده است و گروه های متعددی شکل گرفته و به ویژه گروه های جوان اقبال خوبی به این هنر داشته اند و علی رغم مشکلات و کاستی موجود، تئاتر استان را در سطح ملی مطرح نموده اند.

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری اختتامیه سی امین جشنواره تئاتر استان مرکزی خبرداد و بیان داشت:اختتامیه جشنواره تئاتر استان مرکزی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان مرکزی،تعدادی از مسئولین،پیشکسوتان،هنرمندان و اقشار مختلف مردم رأس ساعت 17 در محل سالن سلمان ساوجی برگزار گردید. در این مراسم آقای شریفی مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی ضمن تقدیر و تشکر از کلیه هنرمندان عرصه نمایش و گروه های شرکت کننده،دست اندرکاران و عوامل اجرایی در سی امین جشنواره تئاتر استان مرکزی بیان داشت: فعالین حوزه تئاتر در دوره های مختلف توانسته اند جایگاه شایسته ای در عرصه هنر استان کسب نمایند و همواره گروه های نمایش مختلف در جای جای این استان نمایش های مختلف را به روی صحنه برده اند.

   وی افزود: به دلیل این که هنرهای نمایشی تأثیر محسوس و ملموسی در زندگی افراد و همچنین کاهش ناهنجاری های اجتماعی دارد در سال های اخیر توجه خاصی به هنر اصیل و ماندگار نمایش شده است و گروه های متعددی شکل گرفته و به ویژه گروه های جوان اقبال خوبی به این هنر داشته اند و علی رغم مشکلات و کاستی موجود، تئاتر استان را در سطح ملی مطرح نموده اند.

   شریفی تصریح کرد: با تمام مشکلات و دشواری ها سی امین جشنواره تئاتر استان مرکزی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در شهرستان ساوه با شور و نشاط فراوانی برگزار گردید که نتیجه آن راه یابی آثاری برجسته و قابل اعتنا از نمونه های هنرمتعهد به تئاتر فجر می باشدو امیدواریم فعالین عرصه نمایش استان مرکزی بتوانند شایستگی های خود را در عرصه ملی نیز به اثبات برسانند.

   آقای خدام دبیر این جشنواره نیز عنوان داشت: 28 گروه متقاضی شرکت در جشنواره بودند که پس از داوری 9 گروه انتخاب و از تاریخ 13 الی 15 باحضور داوران آقایان دکتر عطاء ا... کوپال،صمدچینی فروشان و علی شمس به رقابت پرداختند.

    در پایان پس از قرائت بیانیه هیأت داوران آراء به شرح ذیل اعلام گردید:

1-طراحی صحنه: ضمن تقدیر از رضا کرمی زاده طراح صحنه نمایش خراش داری جایزه برگزیده خود را با اهداء لوح تقدیر و تندیس جشنواره به آقای علیرضا جنتی راد طراح صحنه نمایش برف سرخ تقدیم می نماید.

2-طراحی نور: هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و هدیه نقدی به عنوان تقدیر از آقای اکبرآئین به خاطر طراحی نور نمایش خراش داری تقدیر می نماید و جایزه برگزیده خود را مشترکا" به آقای اکبر نجفی طراحی نور برف سرخ و آقای علی صدر کیا و سجاد قریشی طراح نورآنتیگون که شامل لوح تقدیر و هدیه نقدی و تندیس جشنواره می باشد تقدیم می د ارد.

3-موسیقی: هیئت داوران دراین بخش ضمن تقدیر از گروه موسیقی نمایش برف سرخ با اهداء لوح تقدیر جایزه نقدی و تندیس جشنواره از آقای امین امیری طراح و آهنگ ساز نمایش آنتیگونه به عنوان برگزیده تقدیر به عمل می آورد.

4-هیئت داوران به علت هماهنگی مناسب و کارگروهی منسجم با اهداء لوح تقدیر و هدیه نقدی به آقای رامین علیزاده کارگردان نمایش غلط تقدیر به عمل می آورد.

*: پوسترو بروشور: هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و تندیس جشنواره و جایزه نقدی از طراح بروشور نمایش آنتیگونه آقای حامد کاظمی تقدیم می دارد.

5-بازیگری زن: هیئت داوران دراین بخش با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه سوم خود را به خانم نیوشا همتی مجد به خاطربازی در نمایش آنتیگونه تقدیم می دارد.

 

 

رتبه دوم: هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه دوم خود را به سرکار خانم سمیراهاشمی بازیگر نمایش برف سرخ تقدیم می دارد.

رتبه اول: هیئت داوران با اهداء لوح تقدیروجایزه نقدی و تندیس جشنواره رتبه برگزیده خود را به سرکار خانم کمند خلجیان بازیگر نمایش لالایی با شیپور تقدیم می دارد.

6-بازیگری مرد: هیئت داوران در این بخش با اهداء لوح تقدیرو جایزه نقدی رتبه سوم خود را به آقای شهرام سلطانی بازیگر نمایش لالایی با شیپور تقدیم می دارد.

رتبه دوم: هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه دوم خود را به آقای ناصر شاهمرادی بازیگر نمایش برف سرخ تقدیم می دارد.

رتبه اول: هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر جایزه نقدی و تندیس جشنواره از آقای مجید رحمتی کرهرودی تقدیر می نماید.

7-کارگردانی: هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه تقدیر خود را به آقای علی رضا جنتی راد کارگردان نمایش برف سرخ تقدیم می دارد.

رتبه برگزیده: هیئت داوران با اهداء جوایز نقدی لوح تقدیر و تندیس جشنواره رتبه برگزیده خود را به آقای افق ایرجی کارگردان نمایش آنتیگونه تقدیم می دارد.

8-نویسندگی: هیئت داوران ضمن تقدیراز نمایشنامه در به نویسندگی مهدی مشهور رتبه سوم خود را با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای محسن ایرجی و افق ایرجی به خاطر نمایش آنتیگونه تقدیم می دارد.

رتبه دوم: هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه دوم خود را به آقای ابوالفضل حاجی علی خانی نویسنده نمایشنامه برف سرخ تقدیم می دارد.

رتبه اول: هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر،تندیس جشنواره و جایزه نقدی رتبه اول خود را به آقای ناصر کریمی نیک نویسنده نمایشنامه لالایی با شیپور اهداء می نماید.

   درپایان هیئت داوران دو نمایش آنتیگونه به کارگردانی آقای افق ایرجی و برف سرخ به کارگردانی علیرضا جنتی راد را به دبیرخانه سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی می نماید.

 

   ضمنا" در این جشنواره از فعالین تئاتر به شرح ذیل تجلیل گردید:

1-قدرت ا... فتحی

2-علی حلوی

3-احدفقیرلاقانی

4-مهسا ابطحی

 

5-محمدجواد طاهری

 

 

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت علی علیه السلام اَلْخَيْرُ لا يَفْنى؛ كار خير هرگز فانى نمى شود. شرح غررالحكم: ج 1، ص 229

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com