خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


برگزاری یازدهمین جشن پیوند آسمانی ها

   حسین محمودی فررئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه در برگزاری یازدهمین جشن پیوند آسمانی ها تصریح کرد:ساده بودن زندگی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) الگوی ازدواج جوانها قراربگیرد چرا که حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) با کمترین نگاه به تجملات،زندگی خود را آغاز نمودند.

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری یازدهمین جشن پیوند آسمانی ها خبرداد و بیان داشت: این جشن به مناسبت سالروز  ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه (س) با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی کانون فرهنگی و هنری سلمان فارسی ،اداره ورزش و جوانان،دانشکده علوم پزشکی،کمیته امداد و خیریه آبشارعاطفه و پایگاه خواهران رضوان6 در مورخ 22/5/97 رأس ساعت 18 در محل سالن سلمان ساوجی برگزارگردید.

    درابتدای این مراسم رئیس اداره ارشاد ضمن تبریک این پیوند مبارک ابراز نمود: یکی از جنبه های مهم زندگی انسان تشکیل خانواده است و در زندگی مدرن وماشینی و به دلیل چشم هم چشمی ها و زیاده خواهی برخی از خانواده ها  در عروسی جوانان و توقعات بیجا و دور از منطق و خرج تراشی های اضافی ازدواج را برای جوانان به یک مشکل بزرگ تبدیل کرده است و شاید همین کارها و توقعات بی پایه و اساس یکی از دلایل تن ندادن تشکیل زندگی مشترک و به تأخیرانداختن ازدواج شده است.وی افزود:ازدواج یک سنت الهی و پسندیده است و دراسلام برای تشکیل خانواده به دلیل رشد انسان و کسب فضایل درآن تأکید فراوانی شده است.

     حسین محمودی فرتصریح کرد:ساده بودن زندگی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) الگوی ازدواج جوانها قراربگیرد چرا که حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) با کمترین نگاه به تجملات،زندگی خود را آغاز نمودند.

   دراین جشن دکترسید محمد موسوی استاددانشگاه تهران ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه(س) بیان داشت:این ازدواج تاریخ بشریت را تغییرداد و نباید یک رخداد ساده قلمداد شود بلکه توصیه به حق است.وی گفت:با ازدواج،انسان ها زندگی نو را شروع می کنند و دیگر انسانهای قبلی نبوده و در ازدواج من ها تبدیل به ماها می شود.

      دکترموسوی با تقسیم خانواده به متعالی،متعادل،متزلزل و متلاشی ابراز داشت:ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه(س) در ردیف خانواده های متعالی قراردارند.

     ایشان در ادامه تصریح کرد:انسان یک حیات فردی دارد و یک حیات اجتماعی و حیات اجتماعی خود را با ازدواج ایجاد می نماید وی افزود: در اسلام ازدواج براساس رفع نیازهای اجتماعی و عاطفی صورت می گیرد و انتخاب همسربرای ارضاء نیازهای عاطفی است وی افزود:زوج ها برای استمرار زندگی خود نیاز به آموزش مهارتهای زندگی دارند و همیشه از سه واژه لطفا"،ببخشید،متشکرم استفاده نمایند.

   از دیگر برنامه این جشن،اجرای نمایش مولودی خوانی،مرشد خوانی و اهداء لوح و هدایا به 35 زوج می باشد.

 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com