خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


برگزاری یازدهمین جشن پیوند آسمانی ها

   حسین محمودی فررئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه در برگزاری یازدهمین جشن پیوند آسمانی ها تصریح کرد:ساده بودن زندگی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) الگوی ازدواج جوانها قراربگیرد چرا که حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) با کمترین نگاه به تجملات،زندگی خود را آغاز نمودند.

حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری یازدهمین جشن پیوند آسمانی ها خبرداد و بیان داشت: این جشن به مناسبت سالروز  ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه (س) با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی کانون فرهنگی و هنری سلمان فارسی ،اداره ورزش و جوانان،دانشکده علوم پزشکی،کمیته امداد و خیریه آبشارعاطفه و پایگاه خواهران رضوان6 در مورخ 22/5/97 رأس ساعت 18 در محل سالن سلمان ساوجی برگزارگردید.

    درابتدای این مراسم رئیس اداره ارشاد ضمن تبریک این پیوند مبارک ابراز نمود: یکی از جنبه های مهم زندگی انسان تشکیل خانواده است و در زندگی مدرن وماشینی و به دلیل چشم هم چشمی ها و زیاده خواهی برخی از خانواده ها  در عروسی جوانان و توقعات بیجا و دور از منطق و خرج تراشی های اضافی ازدواج را برای جوانان به یک مشکل بزرگ تبدیل کرده است و شاید همین کارها و توقعات بی پایه و اساس یکی از دلایل تن ندادن تشکیل زندگی مشترک و به تأخیرانداختن ازدواج شده است.وی افزود:ازدواج یک سنت الهی و پسندیده است و دراسلام برای تشکیل خانواده به دلیل رشد انسان و کسب فضایل درآن تأکید فراوانی شده است.

     حسین محمودی فرتصریح کرد:ساده بودن زندگی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) الگوی ازدواج جوانها قراربگیرد چرا که حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) با کمترین نگاه به تجملات،زندگی خود را آغاز نمودند.

   دراین جشن دکترسید محمد موسوی استاددانشگاه تهران ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه(س) بیان داشت:این ازدواج تاریخ بشریت را تغییرداد و نباید یک رخداد ساده قلمداد شود بلکه توصیه به حق است.وی گفت:با ازدواج،انسان ها زندگی نو را شروع می کنند و دیگر انسانهای قبلی نبوده و در ازدواج من ها تبدیل به ماها می شود.

      دکترموسوی با تقسیم خانواده به متعالی،متعادل،متزلزل و متلاشی ابراز داشت:ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه(س) در ردیف خانواده های متعالی قراردارند.

     ایشان در ادامه تصریح کرد:انسان یک حیات فردی دارد و یک حیات اجتماعی و حیات اجتماعی خود را با ازدواج ایجاد می نماید وی افزود: در اسلام ازدواج براساس رفع نیازهای اجتماعی و عاطفی صورت می گیرد و انتخاب همسربرای ارضاء نیازهای عاطفی است وی افزود:زوج ها برای استمرار زندگی خود نیاز به آموزش مهارتهای زندگی دارند و همیشه از سه واژه لطفا"،ببخشید،متشکرم استفاده نمایند.

   از دیگر برنامه این جشن،اجرای نمایش مولودی خوانی،مرشد خوانی و اهداء لوح و هدایا به 35 زوج می باشد.

 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com