پیوند ها


برگزاری یازدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آوه

حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد نیکویی ماهانی در یازدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرآوه بیان داشت انقلابیکه مردم 40سال برای حفظ آن جان ومال فرزندان خود را فدا کردند شایسته نیست توسط برخی فرصت طلب ارزشهای نظام زیر سوال برود ضروری است عزم قاطع جهت برخوردار با مفاسد اقتصادی انجام شود.

 

    حسین محمودی فررئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری یازدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی آوه خبرداد و بیان داشت: این جلسه مورخ 22/5/97 رأس ساعت 9 با حضور اعضاء در محل دفتر امام جمعه تشکیل گردید.

     حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد نیکویی ماهانی در یازدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرآوه بااشاره بر ضرورت مرتفع نمودن مشکلات اقتصادی مردم اظهارداشت:فشار اقتصادی حاکم بر جامعه یک جنگ تمام عیار علیه نظام اسلامی ازسوی دشمنان است که این مسئله اقتصاد کشور را با مشکل مواجه کرده است. وی افزود:دشمن بخاطر تخریب نظام وبدبین کردن مردم علیه نظام فشارهای اقتصادی حاکم بر جامعه را به تحریم ها نسبت می دهنداین در حالی است که کشور ما کشور غنی است ولی متاسفانه برخی مسئولین با احتکارکالاهای اساسی وتحت فشار قراردادن مردم به تنش دشمنان دامن می زنند وزمینه ایجاد یاس وناامیدی را در جامعه ایجاد می کند.

امام جمعه شهرآوه تصریح کرد:انقلابی که مردم 40سال برای حفظ آن جان ومال فرزندان خود را فدا کردند شایسته نیست توسط برخی فرصت طلب ارزشهای نظام زیر سوال برود ضروری است عزم قاطع جهت برخوردار با مفاسد اقتصادی انجام شود.

نیکویی ماهانی بیان کرد:دشمنان با ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی واینکه مسئولین نظام توجهی به مشکلات مردم ندارند سعی دارند زمینه را برای تجمعات و آشوب های خیابانی فراهم کنند همان طور که مردم ما فشارهای دشمنان را در طول 40سال تحمل کردند خوشبختانه امروز این با توجه به صلابت مردم دشمن کاری از پیش نخواهد برد ولی می طلبد مسئولین با همفکری و تعامل بیشتر در جهت مرتفع نمودن مشکلات مردم تلاش کنند چرا که سناریو دشمن ناامن جلوه دادن نظام مقدس اسلامی است.

وی ادامه داد:آنچه که نظام را در برابر سناریوهای دشمن بیمه می کند وجود مدیران شایسته است اقدامات دولت در ترمیم کابینه قابل تقدیراست بنابراین عدالت همراه با معنویت،تقوای الهی، مسئولیت پذیر بودن و خدمت بی منت به مردم و سعه صدر از ویژگی های یک مدیرکاردان و شایسته است

امام جمعه آوه خاطرنشان کرد: امروز مشکل مردم بحث اقتصادی نیست بلکه آنچه که سبب ناراحتی مردم و بدبین شدن مردم شده بحث تبعیض ها وفساد های مالی است مردم ما از تبعیض رنج می برند مقام معظم رهبری ضداشرافی گرایی و کارآمد بودن را از شاخص های یک مدیر انقلابی مطرح کردند زیرا مدیر ناکارآمد نظام را فلج خواهد کرد.

وی افزود:امروزتنها راه برون رفت جامعه ازمشکلات تکیه برمعنویات است بنابراین همه نهاد ها باید با روحیه انقلابی در جهت حفظ ارزشهای نظام تلاش کنند زیرا دشمن علاوه بر فشارهای اقتصادی بحث تخریب ولایت فقیه و نهادهای ارزشی از جمله سپاه و بسیج واز سویی القا این مسئله که ائمه جمعه مخالف با دولت هستند را مورد توجه قرار داده که می بایست زمینه تعامل بین مردم ومسئولین فراهم شود.

امام جمعه آوه تصریح کرد: از دیگر مشکلات موجود که متاسفانه در مدارس نفوذپیدا کرده بحث آسیب های اجتماعی ، خودکشی ،اعتیاد است که می بایست در این زمینه تدابیری از سوی دستگاه های متولی تدابیری اندیشیده شود.

حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه نیز در این جلسه گفت: آسیب‌های اجتماعی در کوتاه‌مدت باید رسیدگی و ساماندهی و در میان‌مدت و بلند‌مدت باید مشکلات ریشه‌ای مرتفع شود. در گام دوم مسئله آسیب‌های اجتماعی باید به وسیله مردم حل شود. 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی تصریح کرد:یکی از اقدامات و مصوباتی که بصورت مستمر در جلسات شورای فرهنگ عمومی مطرح و پیگیری می شود بحث اوقات فراغت جوانان و برگزاری جلسات پیشگیری از آسیب های اجتماعی  توسط دستگاه های دولتی به ویژه دانشکده علوم پزشکی و اداره بهزیستی  میباشد.

حدیث روز

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.