پیوند ها


مراسم تجلیل از خبرنگاران

   منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از خبرنگاران بیان کرد: خبرنگاران باید براساس مواضع جمهوری حرکت کنند و از انتشار اخباری که تشویش اذهان عمومی را به دنبال دارد خودداری کنند از سویی نیز، در راستای ایجاد آرامش در جامعه گام بردارند و با سلاح علم، دانش و منطق و بدون حب و بغض عملکرد دستگاه‌های اجرایی را مورد ارزیابی قرار داده و در صورت مشاهده ضعف و کم‌کاری با نقد منصفانه مدیران را آگاه کنند.

 حسین محمودی فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی ساوه از برگزاری مراسم تجلیل از خبرنگاران خبرداد و بیان داشت: این مراسم به همت مهندس منصوری نماینده محترم مردم شهرستان های ساوه و زرندیه و با همکاری فرمانداری،اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مورخ 21/5/97 در محل مسجد جامع ساوه برگزار گردید.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از خبرنگاران با اشاره بر ضرورت خدمت‌رسانی مسئولان اظهار داشت: خدمت صادقانه به مردم سبب افزایش امنیت کشور و تحقق سیاست‌های راهبردی جامعه می‌شود زیرا مردم ما در عرصه‌های مختلف با حضور گسترده خود سبب  ناامیدی دشمنان و نقش برآب شدن نقشه‌های آنان می‌شوند وبنابراین امروز مسئولان باید با انرژی چند برابری در خدمت‌رسانی صادقانه برای مردم تلاش بی‌وقفه داشته باشند.

منصوری افزود: زندگی ساده و دوری از اشرافی‌گری در مسئولان سبب افزایش اعتماد بین مردم و آنها می‌شود و این اعتماد زمینه‌ساز تعامل و همکاری دوطرفه برای توسعه و پیشرفت منطقه و کشور است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی عرصه برای خدمت‌رسانی به مردم در تمامی حوزه‌ها آماده است و منتخبان مردم نیز باید مردم را در جریان فعالیت‌ها و اقدامات انجام قرار بدهند زیرا این مهم زمینه ارتباط بیشتر بین مردم و منتخبان آنها را فراهم می‌کند.

منصوری بیان کرد: خبرنگاران باید براساس مواضع جمهوری حرکت کنند و از انتشار اخباری که تشویش اذهان عمومی را به دنبال دارد خودداری کنند از سویی نیز، در راستای ایجاد آرامش در جامعه گام بردارند و با سلاح علم، دانش و منطق و بدون حب و بغض عملکرد دستگاه‌های اجرایی را مورد ارزیابی قرار داده و در صورت مشاهده ضعف و کم‌کاری با نقد منصفانه مدیران را آگاه کنند.

وی ادامه داد: مسئولان باید به این مهم توجه داشته باشند که نقد منصفانه زمینه‌ساز اصلاح جامعه است و نه تنها نباید از نقد هراس داشته باشند بلکه باید از این مقوله استقبال کنند چراکه ما در دولت اسلامی خدمت می‌کنیم و هر انتقادی که سبب جلوگیری از اسراف بیت‌المال می‌شود امری مهم و ستودنی است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس خاطرنشان کرد: نباید جناح بازی‌های سیاسی سبب شود تا خبرنگاران از رسالت اصلی خود که همان انتشار اخبار صحیح نظام و دولت برای اقشارمختلف مردم است فاصله بگیرند و حل مشکلات جامعه همراه با خنثی سازی توطئه‌های دشمنان باید سرلوحه امور این بخش از جامعه قرار بگیرد.

فرماندار ساوه نیز در این مراسم با اشاره به نقش رسانه‌ها در جامعه امروز اظهار داشت: رسانه‌ها به عنوان چشم بینای جامعه دلسوز نظام هستند بنابراین باید از انتقادات رسانه‌ها جهت پیشبرد بهتر امور استفاده کنیم و خود را مدیون خبرنگارها بدانیم، چه بسا مسائلی از دید ما مغفول بماند و این خبرنگاران هستند که با درایت و تیزبینی خود آن را به ما گوشزد می‌کنند.

محمد بهاروند با اشاره به ضرورت تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی  افزود: خبرنگاران حلقه واسط بین مردم و مسئولان هستند و آنچه که از خبرنگاران توقع می‌رود بیان حقایق و مشکلات موجود و همچنین آن به سیستم‌های تصمیم‌ساز است.

 

وی عنوان کرد: رسانه‌ها باید آسیب‌ها، مطالبات و نیازهای آحاد جامعه را به گوش دستگاه‌های اجرایی در کشور برسانند و در این مسیر هرگز از امانت‌داری عدول نکنند.

فرماندارساوه تصریح کرد: رسانه‌ها درکنار پرداختن به نقاط ضعف باید به نکات مثبت در حوزه‌های مختلف نیز توجه داشته باشند زیرا اطلاع‌رسانی مناسب از دستاوردها و خدمات دستگاه‌های اجرایی سبب ایجاد امید ونشاط بیشتر در جامعه می‌شود.

بهاروند بیان کرد: دشمن با راه‌اندازی جنگ روانی و تبلیغاتی علیه نظام جمهوری اسلامی به دنبال تخریب نظام هستند که در مقابل این هجمه دشمن، رسانه‌های داخلی با عملکرد مناسب خود و امیدآفرینی در جامعه می‌توانند اقدامات دشمنان در این حوزه را خنثی و بی‌اثر کنند.

وی ادامه داد: امنیت یکی از مهم‌ترین و بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده و از خبرنگاران انتظار می‌رود که این دستاورد بزرگ را برای جامعه تبیین کنند و به دور از هرگونه تعصب حزبی، جناحی و گروهی خدمات نظام جمهوری اسلامی را برای جامعه بازگو کنند.

بهاروند بیان کرد: خبرنگاران باید شرایط کشور در همه بخش‌های نظامی، اجتماعی، فرهنگی، پزشکی، بهداشتی، آموزشی و اقتصادی پیش از انقلاب اسلامی را به خوبی درک کرده و با ارائه گزارش عملکرد تفاوت فاحش این بخش‌ها با شرایط امروز و پیشرفت‌های صورت گرفته پس از انقلاب اسلامی، گزارشی درست و تحلیلی از دستاوردهای نظام اسلامی ارائه کنند زیرا این احساس نیاز بیش از هر زمان دیگری برای تبیین دستاوردها و اقدامات نظام اسلامیمان وجود دارد.

حدیث روز

امام باقر (سلام الله علیه) : الدُّعاءُ يَرُدُّ القَضاءِ وقَد اُبرِمَ إبراماً. دعا، قضا را گر چه حتمى و قطعى شده باشد بر مى گرداند. میزان الحکمة : ج4 ص 19 ح 576

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.