خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

برگزاری کارگاه تخصصی موسیقی

حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری کارگاه تخصصی موسیقی در این شهرستان خبرداد و بیان داشت: این کارگاه در روز پنج شنبه مورخ 11/5/97 رأس ساعت 19 درمحل سالن سلمان ساوجی برگزار گردید.

   در این کارگاه آقای رحمانی مدرس موسیقی بیان داشت: هنر موسیقی،هنربیان احساسات به وسیله آواها که مهم ترین عوامل آن صدا و ریتم هستند وی افزود: هنر موسیقی محاسبه متکی به طبیعت و فطرت بشری است که خرد انسانی آن محاسبه را براساس تجربه استخراج کرده و برای آن پیشرفت قواعدی موازینی گذاشته است.

   آقای رحمانی ابرازداشت: بایستی از دنیای الهام بخش موسیقی به نحو مطلوب استفاده نموده و ابتدا باید موسیقی را درست بشنویم و و دانش آن را داشته باشیم که نوع شنیدن موسیقیدان با غیرموسیقی دان متفاوت است و برای شنیدن بایستی از نظر علمی توجه خاص داشت.رحمانی کارشناس موسیقی عنوان داشت: یک موسیقیدان قبل از نواختن بایستی درک درست و همچنین آنالیز درستی از نت داشته باشد وی گفت: موسیقی زنده توسط موسیقیدان نواخته می شود  نفس می کشد و روح پیدا می کند و افراد عام و خاص متوجه موسیقی با روح و با کیفیت با موسیقی بی روح را تشخیص می دهند.

   ایشان در ادامه تصریح کرد: برای تمام هنرها، زمان و محور وجود دارد و منظور از زمان و محور این است که مخاطب نمی تواند در یک لحظه کلیه موضوع را درک نماید که لازم است مثل یک نمایش از اول تا آخر تماشا کند و درک درست از کلیت کارداشته باشد.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام على (سلام الله علیه) : كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ. پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود. معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com