خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


برگزاری کارگاه تخصصی موسیقی

حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری کارگاه تخصصی موسیقی در این شهرستان خبرداد و بیان داشت: این کارگاه در روز پنج شنبه مورخ 11/5/97 رأس ساعت 19 درمحل سالن سلمان ساوجی برگزار گردید.

   در این کارگاه آقای رحمانی مدرس موسیقی بیان داشت: هنر موسیقی،هنربیان احساسات به وسیله آواها که مهم ترین عوامل آن صدا و ریتم هستند وی افزود: هنر موسیقی محاسبه متکی به طبیعت و فطرت بشری است که خرد انسانی آن محاسبه را براساس تجربه استخراج کرده و برای آن پیشرفت قواعدی موازینی گذاشته است.

   آقای رحمانی ابرازداشت: بایستی از دنیای الهام بخش موسیقی به نحو مطلوب استفاده نموده و ابتدا باید موسیقی را درست بشنویم و و دانش آن را داشته باشیم که نوع شنیدن موسیقیدان با غیرموسیقی دان متفاوت است و برای شنیدن بایستی از نظر علمی توجه خاص داشت.رحمانی کارشناس موسیقی عنوان داشت: یک موسیقیدان قبل از نواختن بایستی درک درست و همچنین آنالیز درستی از نت داشته باشد وی گفت: موسیقی زنده توسط موسیقیدان نواخته می شود  نفس می کشد و روح پیدا می کند و افراد عام و خاص متوجه موسیقی با روح و با کیفیت با موسیقی بی روح را تشخیص می دهند.

   ایشان در ادامه تصریح کرد: برای تمام هنرها، زمان و محور وجود دارد و منظور از زمان و محور این است که مخاطب نمی تواند در یک لحظه کلیه موضوع را درک نماید که لازم است مثل یک نمایش از اول تا آخر تماشا کند و درک درست از کلیت کارداشته باشد.

اوقات شرعی

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com