پیوند ها


برگزاری کارگاه تخصصی موسیقی

حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری کارگاه تخصصی موسیقی در این شهرستان خبرداد و بیان داشت: این کارگاه در روز پنج شنبه مورخ 11/5/97 رأس ساعت 19 درمحل سالن سلمان ساوجی برگزار گردید.

   در این کارگاه آقای رحمانی مدرس موسیقی بیان داشت: هنر موسیقی،هنربیان احساسات به وسیله آواها که مهم ترین عوامل آن صدا و ریتم هستند وی افزود: هنر موسیقی محاسبه متکی به طبیعت و فطرت بشری است که خرد انسانی آن محاسبه را براساس تجربه استخراج کرده و برای آن پیشرفت قواعدی موازینی گذاشته است.

   آقای رحمانی ابرازداشت: بایستی از دنیای الهام بخش موسیقی به نحو مطلوب استفاده نموده و ابتدا باید موسیقی را درست بشنویم و و دانش آن را داشته باشیم که نوع شنیدن موسیقیدان با غیرموسیقی دان متفاوت است و برای شنیدن بایستی از نظر علمی توجه خاص داشت.رحمانی کارشناس موسیقی عنوان داشت: یک موسیقیدان قبل از نواختن بایستی درک درست و همچنین آنالیز درستی از نت داشته باشد وی گفت: موسیقی زنده توسط موسیقیدان نواخته می شود  نفس می کشد و روح پیدا می کند و افراد عام و خاص متوجه موسیقی با روح و با کیفیت با موسیقی بی روح را تشخیص می دهند.

   ایشان در ادامه تصریح کرد: برای تمام هنرها، زمان و محور وجود دارد و منظور از زمان و محور این است که مخاطب نمی تواند در یک لحظه کلیه موضوع را درک نماید که لازم است مثل یک نمایش از اول تا آخر تماشا کند و درک درست از کلیت کارداشته باشد.

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.