پیوند ها


برگزاری کارگاه تخصصی موسیقی

حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری کارگاه تخصصی موسیقی در این شهرستان خبرداد و بیان داشت: این کارگاه در روز پنج شنبه مورخ 11/5/97 رأس ساعت 19 درمحل سالن سلمان ساوجی برگزار گردید.

   در این کارگاه آقای رحمانی مدرس موسیقی بیان داشت: هنر موسیقی،هنربیان احساسات به وسیله آواها که مهم ترین عوامل آن صدا و ریتم هستند وی افزود: هنر موسیقی محاسبه متکی به طبیعت و فطرت بشری است که خرد انسانی آن محاسبه را براساس تجربه استخراج کرده و برای آن پیشرفت قواعدی موازینی گذاشته است.

   آقای رحمانی ابرازداشت: بایستی از دنیای الهام بخش موسیقی به نحو مطلوب استفاده نموده و ابتدا باید موسیقی را درست بشنویم و و دانش آن را داشته باشیم که نوع شنیدن موسیقیدان با غیرموسیقی دان متفاوت است و برای شنیدن بایستی از نظر علمی توجه خاص داشت.رحمانی کارشناس موسیقی عنوان داشت: یک موسیقیدان قبل از نواختن بایستی درک درست و همچنین آنالیز درستی از نت داشته باشد وی گفت: موسیقی زنده توسط موسیقیدان نواخته می شود  نفس می کشد و روح پیدا می کند و افراد عام و خاص متوجه موسیقی با روح و با کیفیت با موسیقی بی روح را تشخیص می دهند.

   ایشان در ادامه تصریح کرد: برای تمام هنرها، زمان و محور وجود دارد و منظور از زمان و محور این است که مخاطب نمی تواند در یک لحظه کلیه موضوع را درک نماید که لازم است مثل یک نمایش از اول تا آخر تماشا کند و درک درست از کلیت کارداشته باشد.

حدیث روز

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.