خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


برگزاری همایش راهکارهای موفقیت درخانواده

  دکتر اقبالی نسب درهمایش راهکارهای موفقیت درخانوادهبیان داشت:تنها مکانی که می توان سه ویژگی اخلاقی تواضع،بخشش و صلح را تمرین کرد مکانی به نام خانواده است و تا زمانی که هرکدام از طرفین (زن و شوهر) به دید الهی به تربیت و خانواده نگاه کنند جامعه موفق و بدون مشکل خواهیم داشت وی افزود: موفقیت در خانواده برابراست با داشتن یک حال خوب و معنوی وشادی برابراست با زندگی مبتنی برسلامت جسمی و ارتباط با خداوند و داشتن هدف مقدس و با اخلاق.

    حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری همایش راهکارهای موفقیت درخانواده خبرداد و بیان داشت:

     این همایش با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاداسلامی ،شهرداری،شورای اسلامی و بسیج خواهران مورخ 6/5/97 در محل سالن سلمان ساوجی رأس ساعت 12-9 الی 19-16 با حضور دکتر اقبالی نسب برگزار گردید.

    در این همایش که ویژه خواهران برگزارگردید دکتر اقبالی نسب بیان داشت:تنها مکانی که می توان سه ویژگی اخلاقی تواضع،بخشش و صلح را تمرین کرد مکانی به نام خانواده است و تا زمانی که هرکدام از طرفین (زن و شوهر) به دید الهی به تربیت و خانواده نگاه کنند جامعه موفق و بدون مشکل خواهیم داشت وی افزود: موفقیت در خانواده برابراست با داشتن یک حال خوب و معنوی وشادی برابراست با زندگی مبتنی برسلامت جسمی و ارتباط با خداوند و داشتن هدف مقدس و با اخلاق.

     دکتر اقبالی نسب ابراز داشت:انسان سعادتمند انسانی است که برقدرت لایزال الهی توکل دارد و در انجام هرکاری حتی موفقیت یا شکست هرامری را خواست خدا می داند و در ابتدای هرکاری می گوید بسم الله الرّحمن الرّحیم)افرادی که چنین دیدگاهی دارند برای انجام کارها در آینده از تکیه کلام  انشاء ا... یعنی اگر خداوند بخواهد استفاده می کنند.

     دکتر اقبالی نسب تصریح کرد:یکی از عوامل شادی و نشاط ،گشاده رویی است زیرا خوش رویی کینه ها را می زداید و انسانها را به هم نزدیک می کند و دل ها را به هم پیوند می دهد جوّ حاکم خانواده را شاداب و با طراوت می کند ارتباط عمیق و شاداب را سبب می شود و موجب تداوم محبت و دوستی در زندگی می شود.

     وی افزود: نوع فرهنگ و نگرش اعضاء خانواده به زندگی نیز در دارا بودن یک احساس خوشایند و مثبت و به تبع آن رفتار معقول و پسندیده نقش دارند.

      ایشان در ادامه افزود: همسران ایده آل قره العین یکدیگرند زیرا یکدیگر را برحسب میل طبیعی نیازهای اصیل و اساسی خویش یافته و مجذوب یکدیگر شده اند و ارزش یک زن و کمال او در زن بودن و کامل بودن در جنبه های زنانگی و ارزش و کمال یک مرد کامل بودن اودرجنبه های مردانگی است. اگر مرد گرایش زنانه و زن گرایش مردانه پیدا کند کمال نیست.حتی از نظر اسلام بعضی از صفات است که زیبنده مردان و بعضی از صفات که زیبنده زنان نیست...

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com