پیوند ها


برگزاری همایش روز قلم

   رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه در حاشیه همایش روز قلم  به نقش هدایتگری و آگاهی‌بخشی قلم اشاره کرد و گفت: درتقدس قلم همین بس که خدای تعالی در قرآن کریم بدان قسم یاد کرده است و نشانگر نقش سرنوشت ساز قلم در پاسداری از ارزش‌ها و مکتب است. 

حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری همایش روز قلم خبرداد  و بیان داشت:

به مناسبت فرا رسیدن چهاردهم تیرماه روز قلم آئین نکوداشت این روز به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه وهمکاری انجمن ادبی سلمان ساوجی در سالن شهید آوینی با حضور ادبا، نویسندگان، داستان نویسان و اهل قلم برگزار شد. 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه در حاشیه این همایش به نقش هدایتگری و آگاهی‌بخشی قلم اشاره کرد و گفت: درتقدس قلم همین بس که خدای تعالی در قرآن کریم بدان قسم یاد کرده است و نشانگر نقش سرنوشت ساز قلم در پاسداری از ارزش‌ها و مکتب است. 

حسین محمودی‌فر تصریح کرد: وقتی کلام وحی به قلم و محصول آن که نوشته است قسم یاد می‌کند، وظیفه و رسالت ما را دو چندان می‌کند تا در راه تعالی و کمال بشریت گام برداریم. 

وی تاکید کرد: آثار بجامانده حاصل از محصول قلم هیچگاه فراموش نشده و در تاریخ ثبت و ماندگار خواهد شد از این رو باید به گونه‌ای قلم فرسایی کرد تا علاوه بر عمل به رسالت واقعی قلم آثار ارزشمندی را در تاریخ ثبت کرد تا نسل در نسل از برکات آن بهره‌مند شوند. 

محمودی‌فر، استفاده صحیح از قلم را موجب تعالی انسان دانست و گفت: ثبت حقایق و احیای ارزش‌های اسلامی اصلی‌ترین رسالت قلم است و نویسندگان، ادبا و اهالی قلم ساوجی به خوبی به ایفای این نقش خود می‌پردازند. 

وی پاسداشت روز قلم و ضرورت حفظ حرمت آن از جمله اهداف برگزاری این همایش بیان کرد و گفت: در عصر انفجار اطلاعات که شاهد هجمه‌های گوناگون علیه دین و مکتب هستیم ضرورت حفظ حرمت قلم و رسالت واقعی آن بیش از پیش از اهمیت والایی برخوردار است. 

دبیرانجمن ادبی سلمان ساوجی  نیز گفت: تولید محتوا در ادبیات موضوعی از جمله نیازهای ضروری جامعه امروزی است. 

مجید تال، افزود: نکوداشت روز قلم به معنای تجلیل از تفکر و اندیشه است و این پیام را به مخاطبان و جامعه مخابره می‌کند که قلم به عنوان ابزار تولید و انتقال مفاهیم در راه تعالی کمال و انسان سازی حرکت می‌کند و به فرموده حضرت علی (ع): اندیشه‌های دانشمندان به بلندای قدرت قلم هایشان است. 

وی در ادامه با اشاره به فراخوان ارائه شعر و داستان برای ارائه در این همایش اظهار کرد: افزون بر 100 اثر به دبیرخانه انجمن ادبی سلمان ساوجی ارسال شد که نهایتا 9 اثر ادبی و 2 داستان  توسط هیات داوران به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند. 

در این همایش تنی چند از اهالی قلم شهرستان به تبیین آثار خود پرداختند و در پایان با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی از برگزیدگان تجلیل بعمل آمد. 

اسامی برگزیدگان همایش روز قلم: 

بخش شعر آقایان : داود ناظمی – علی رحمتی – خلیل رحمتی- محمد ذوالفقاری – فردین محمدی و مهرداد کرمی

خانم ها : طاهره عباسی – سعیده خالقی و محبوبه خالدی فر

بخش داستان : خانم ها فاطمه جمالی و ساجده اسدی

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.