خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

پیوند ها


برگزاری محفل انس با قرآن

    حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی امام جمعه ساوه درمحفل انس با قرآن ظهار داشت: قرآن جلوه ای از علم و حکمت پروردگار و نشانگرعظمت خداوند متعال است.انس با قرآن همراه شدن با گنجینه بی پایان و دراختیار داشتن برنامه جامع و کامل یک زندگی سعادتمندانه است برنامه ای که عمل بدان تمام مشکلات مادی و معنوی فرد و جامعه بشری را رفع خواهد کرد.

 حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری محفل انس با قرآن خبرداد  و بیان داشت: این مراسم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی،اداره تبلیغات اسلامی،مؤسسه دارالتحفیظ به مناسبت ماه مبارک رمضان مورخ 19/3/97 رأس ساعت30/21 درمحل دارالتحفیظ برگزارگردید.

  در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی امام جمعه ساوه اظهار داشت: قرآن جلوه ای از علم و حکمت پروردگار و نشانگرعظمت خداوند متعال است.انس با قرآن همراه شدن با گنجینه بی پایان و دراختیار داشتن برنامه جامع و کامل یک زندگی سعادتمندانه است برنامه ای که عمل بدان تمام مشکلات مادی و معنوی فرد و جامعه بشری را رفع خواهد کرد.

وی  افزود:همچنان که تغذیه جسم انسان مستمر و دائمی است رزق روحی نیز باید مستمر باشد در هرشبانه روز سهمی برای روح خودش درنظربگیرد.

    دکترحسینی تصریح کرد:قرآن کریم قانون اساسی برای عملکرد تمام انسانهااست که تمام مراحل و مراتب ارتباط با قرآن اعم از آموزش،قرائت،تدبر وا نس و آشنایی با معارف الهی قرآن مقدمه ای برای عمل به مفاهیم والای قرآنی است.

   کلمات قرآن رمز حیات معنونی و مملو از برنامه های کار آمد زندگی، می بایست عموم افراد جامعه را با معانی و مفاهیم والا ی قرآنی آشنا نمود.

امام جمعه ساوه در ادامه ابراز داشت: اگر قرآن درعمل و رفتار و گفتار و شخصیت انسان تجلی نیابد و ظهور و  بروز پیدا نکند هرگز به قرآنی شدن انسان و جامعه نخواهدانجامید.عمل به قران است که جانها را منقلب و جوامع را تعالی می بخشد.

    ایشان در پایان به خواستار ترویج سبک زندگی قرآنی در بین عموم مردم شدند.

 قرائت قرآن توسط حافظ بین المللی حاج غلامرضا اسکندری و همچنین حاج وحید خزایی از دیگر برنامه ها ی این مراسم 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com