محفل انس با قرآن به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)

حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری محفل انس با قرآن خبرداد  و بیان داشت:

   این محفل با حضور قاری بین المللی حاج احمد دباغ به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) به همت اداره فرهنگ و ارشاداسلامی ساوه و با همکاری شهرداری و شورای شهر درمورخ 13/3/97 درمحل مسجد جامع شهرغرق آباد برگزار گردید.

   درحاشیه این مراسم رئیس اداره ارشاد ضمن تسلیت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) عنوان داشت: حضرت امام خمینی(ره) پس از انبیاء بزرگ الهی و معصومین ازکم نظیر ترین و ممتاز ترین شخصیت های تاریخ بشریت است که با اندیشه های بلند خود مسیر تاریخ را دگرگون کرده و سرمنشاء تحولات عظیمی در ایران و جهان گردید.

   وی افزود: امام(ره) نمونه انسان کامل و شخصیتی جامع که یکی از اصیل ترین انقلاب های تاریخ را به پیروزی رساند و نظامی بی بدیل را پایه ریزی و رهبری نمود.

    محمودی فر تصریح کرد:حضرت امام(ره) فرزند اسلام و پرورش یافته در دامان این مکتب است.آرمان های والا و روحیه پرصلابت افکار روشن زمان شناسی و زندگی سراسر نور حضرت امام(ره) می تواند سرمشقی برای بشریت باشد.

   وی افزود: امام خمینی(ره) بزرگترین معلم عصر حاضر است که به همه جهانیان راه و روش مقاومت وایستادگی در برابر دشمنان و استکبار جهانی را نشان داد.ضمنا"اجرای برنامه هم خوانی قرآنی و اجرای برنامه قرائت توسط قاری و حافظ بین المللی حاج احمد دباغ و افطاری از برنامه های دیگر این مراسم بود.

 

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com