دهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی

     حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای نیکویی ماهانی،امام جمعه شهرآوه  دردهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی افزود:امام از جمله شخصیت های بزرگ جامعه انسانی که برای ابعاد مختلف شخصیت ایشان ضرورت دارد تا نسل امروز و فردای جامعه ما با خصوصیات برجسته این انسان بزرگ بیشتر آشنا شوند و به مثابه یک انسان سالم او را الگوی خود قراردهند.

 

حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری دهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی خبرداد  و بیان داشت: این جلسه مورخ 13/3/97 رأس ساعت 9 باحضور اعضاء درمحل دفتر امام جمعه آوه تشکیل گردید.دراین جلسه حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای نیکویی ماهانی،امام جمعه شهرآوه ضمن تسلیت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) درخصوص فضیلت ماه مبارک رمضان بیان داشت: ماه رمضان ماه وزیدن نفحات الهی و گشوده شدن درهای رحمت و مغفرت خداوندی است.خداوند بزرگ در این ماه با فراخوان بندگان خویش هیچ لطف و عنایتی را از آنان دریغ نمی نماید.

    امام جمعه آوه اظهار کرد: ماه رمضان ماه پیوند عمیق مخلوق با خالق یکتاست که این پیوند روحی و قلبی به وسیله روزه داری برقرار می باشد که انسان هم همّ و غم خود را صرف کسب رضایت حق و دست یابی به کمال می کند و ماه رمضان ماهی که قرآن در آن نازل شده و بهترین شبها را دربردارد که حتی ملائکه گروه گروه جهت افاضه فیض برزمین فرود آمده و حسنات نیکوکاران و مؤمنین را بالا می برند.ایشان همچنین با توجه به پیش رو بودن شب های قدر افزود: باید بکوشیم از شب های لیالی قدر برای عروج معنوی خود استفاده کنیم.

   امام جمعه آوه در ادامه اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) یکی از چهره های انسانی برتر قرن اخیر که توانست با یاری خدا و شایستگی شخصی همیاری عموم مردم را جلب کرده و در جهت هدف واحدی سوق دهد و حرکت عظیم انقلاب اسلامی را در ایران با سازماندهی به پیروزی برساند.

    وی افزود:امام از جمله شخصیت های بزرگ جامعه انسانی که برای ابعاد مختلف شخصیت ایشان ضرورت دارد تا نسل امروز و فردای جامعه ما با خصوصیات برجسته این انسان بزرگ بیشتر آشنا شوند و به مثابه یک انسان سالم او را الگوی خود قراردهند.

    نیکویی ماهانی تصریح کرد: امام(ره)انسانی شجاع و علمدار اسلام و محور اراده الهی و تکلیف شرعی و انجام وظایف الهی بود امام ودیعه خدا وحجت خدا برما و احیاگرارزش های الهی و اخلاقی در جامعه بود شخصیتی استثنایی که جامع همه کمالات انسانی بود که توانست نظام جمهوری اسلامی و نظامی مقتدر را ایجاد کند وی گفت: آرامش ما و امنیت ما درگرو افکار امام و تبعیت از امام و راه امام است.

  امام جمعه آوه ابراز داشت: مکتب امام را بعد از امام راحل  شخصیتی بی نظیرو استثنایی (مقام معظم رهبری) رهبری کرد که حقیقتا" ازیاران دیرین امام است و جامع تمام کمالات اخلاقی و انسانی است که امروز توانسته در تمام مسائل سیاسی و اقتصادی اجتماعی و فرهنگی مدیریت کند.

 

اوقات شرعی

حدیث روز

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182

روزنامه های کشور

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com