پیوند ها


همایش سبک زندگی قرآنی

 حجت الاسلام و المسلمین دکترحسینی امام جمعه ساوه در همایش سبک زندگی قرآنی اظهار کرد  تفاوت دارد انسانی که قرآن معرفی می کند با انسانی که تمام زندگی او لذت گرایی است و می بایست تلاش کنیم جامعه را معتقد به خدا و قیامت بار بیاوریم.

   و اگر بخواهیم سبک زندگی را قرآنی کنیم می بایست ایمان جامعه را تقویت و از عادتهای غلط جلوگیری نماییم.

    حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری همایش سبک زندگی قرآنی دراین شهرستان خبرداد و بیان داشت:

    این همایش با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی،مؤسسه قرآنی صاحب الزمان(عج)و بسیج هنرمندان و با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی امام جمعه ساوه،تعدادی از مدیران مؤسسات قرآنی و اقشار مختلف مردم مورخ 12/2/97 رأس ساعت 17 در محل سالن سلمان ساوجی برگزارگردید.

    در این همایش حجت الاسلام و المسلمین دکترحسینی اظهار کرد: قرآن کریم کلام خدا و پیام آسمانی است و سخن پروردگار و تجلی کمال مطلق محسوب می شود دارای گیرایی و جذابیت ویژه ای است و تشنگان حقیقت می توانند از این کلام الهی که همچون آب زلالی است سیراب شوند.

   وی افزود: نیاز است که با  این حبل المتین الهی مانوس شده و با عمل به دستورات قرآنی و تلاوت مستمر آن عمیقا" با معارف آن آشنا تا آیات الهی در جان ما نفوذ کند و با بصیرت به قرآن عاقبت به خیر و درعصر ظهور حضورداشته باشیم.

   امام جمعه ساوه: بااشاره به تأکید قرآن مبنی براین که ابتدا می بایست شاکله افراد را عوض کرد گفت:  منش و شاکله افراد متفاوت است اگر بخواهیم تغییر رفتار دهیم باید نگرش را عوض کنیم و اگر کسی فکرش قرآنی نباشد نمی توان منش و بینش او را عوض کرد.

   دکتر حسینی تصریح کرد: به جای این که رفتار را به افراد تحمیل کنیم با استدلال و لطافت عقاید افراد را درست کنیم و برای دستیابی به سبک زندگی قرآنی اولین گام ایمان به غیب است.

   وی افزود: تفاوت دارد انسانی که قرآن معرفی می کند با انسانی که تمام زندگی او لذت گرایی است و می بایست تلاش کنیم جامعه را معتقد به خدا و قیامت بار بیاوریم.

   دکتر حسینی در ادامه ابراز داشت: اگر بخواهیم سبک زندگی را قرآنی کنیم می بایست ایمان جامعه را تقویت و از عادتهای غلط جلوگیری نماییم.

   رئیس اداره ارشاد ساوه هم در این همایش ابراز داشت: درعصرحاضرو جامعه مدرن با تأثیرمستقیم از جوامع غربی، سبک زندگی غربی برای اجتماع ما به ارمغان آورده اند و مهمترین گفتمان هایی که می توان در مقابل سبک زندگی غربی به صورت کارآمد و پویاعمل نماید گفتمان جامعه قرآنی و سبک زندگی اسلامی است.

   حسین محمودی فر تصریح کرد:تمام نا آرامی ها و مشکلاتی که بشریت از آن رنج می برد در ایمان ضعیف و کم توجهی به مفاهیم بلند الهی است و باید درسایه آموزه های قرآن موازین اخلاقی و هدایتگری اصولی در زندگی مردم جاری شود.

   حسین محمودی فر در ادامه اظهار داشت: همه افرادی که با قرآن مأنوس می باشند می بایست زمینه ای را فراهم کنند تا معارف قرآن را به جامعه منتقل نمایند تا رفتار،اندیشه و کردار قرآنی در تمام سطوح زندگی مردم ساری و جاری شود.

  ضمنا"مداحی به مناسبت ارتحال امام خمینی(ره) و دکلمه خوانی و دادن افطاری به شرکت کنندگان از دیگر برنامه های همایش می باشد./

حدیث روز

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.