خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

همایش سبک زندگی قرآنی

 حجت الاسلام و المسلمین دکترحسینی امام جمعه ساوه در همایش سبک زندگی قرآنی اظهار کرد  تفاوت دارد انسانی که قرآن معرفی می کند با انسانی که تمام زندگی او لذت گرایی است و می بایست تلاش کنیم جامعه را معتقد به خدا و قیامت بار بیاوریم.

   و اگر بخواهیم سبک زندگی را قرآنی کنیم می بایست ایمان جامعه را تقویت و از عادتهای غلط جلوگیری نماییم.

    حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری همایش سبک زندگی قرآنی دراین شهرستان خبرداد و بیان داشت:

    این همایش با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی،مؤسسه قرآنی صاحب الزمان(عج)و بسیج هنرمندان و با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی امام جمعه ساوه،تعدادی از مدیران مؤسسات قرآنی و اقشار مختلف مردم مورخ 12/2/97 رأس ساعت 17 در محل سالن سلمان ساوجی برگزارگردید.

    در این همایش حجت الاسلام و المسلمین دکترحسینی اظهار کرد: قرآن کریم کلام خدا و پیام آسمانی است و سخن پروردگار و تجلی کمال مطلق محسوب می شود دارای گیرایی و جذابیت ویژه ای است و تشنگان حقیقت می توانند از این کلام الهی که همچون آب زلالی است سیراب شوند.

   وی افزود: نیاز است که با  این حبل المتین الهی مانوس شده و با عمل به دستورات قرآنی و تلاوت مستمر آن عمیقا" با معارف آن آشنا تا آیات الهی در جان ما نفوذ کند و با بصیرت به قرآن عاقبت به خیر و درعصر ظهور حضورداشته باشیم.

   امام جمعه ساوه: بااشاره به تأکید قرآن مبنی براین که ابتدا می بایست شاکله افراد را عوض کرد گفت:  منش و شاکله افراد متفاوت است اگر بخواهیم تغییر رفتار دهیم باید نگرش را عوض کنیم و اگر کسی فکرش قرآنی نباشد نمی توان منش و بینش او را عوض کرد.

   دکتر حسینی تصریح کرد: به جای این که رفتار را به افراد تحمیل کنیم با استدلال و لطافت عقاید افراد را درست کنیم و برای دستیابی به سبک زندگی قرآنی اولین گام ایمان به غیب است.

   وی افزود: تفاوت دارد انسانی که قرآن معرفی می کند با انسانی که تمام زندگی او لذت گرایی است و می بایست تلاش کنیم جامعه را معتقد به خدا و قیامت بار بیاوریم.

   دکتر حسینی در ادامه ابراز داشت: اگر بخواهیم سبک زندگی را قرآنی کنیم می بایست ایمان جامعه را تقویت و از عادتهای غلط جلوگیری نماییم.

   رئیس اداره ارشاد ساوه هم در این همایش ابراز داشت: درعصرحاضرو جامعه مدرن با تأثیرمستقیم از جوامع غربی، سبک زندگی غربی برای اجتماع ما به ارمغان آورده اند و مهمترین گفتمان هایی که می توان در مقابل سبک زندگی غربی به صورت کارآمد و پویاعمل نماید گفتمان جامعه قرآنی و سبک زندگی اسلامی است.

   حسین محمودی فر تصریح کرد:تمام نا آرامی ها و مشکلاتی که بشریت از آن رنج می برد در ایمان ضعیف و کم توجهی به مفاهیم بلند الهی است و باید درسایه آموزه های قرآن موازین اخلاقی و هدایتگری اصولی در زندگی مردم جاری شود.

   حسین محمودی فر در ادامه اظهار داشت: همه افرادی که با قرآن مأنوس می باشند می بایست زمینه ای را فراهم کنند تا معارف قرآن را به جامعه منتقل نمایند تا رفتار،اندیشه و کردار قرآنی در تمام سطوح زندگی مردم ساری و جاری شود.

  ضمنا"مداحی به مناسبت ارتحال امام خمینی(ره) و دکلمه خوانی و دادن افطاری به شرکت کنندگان از دیگر برنامه های همایش می باشد./

اوقات شرعی

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com