پیوند ها


محفل انس با قرآن ویژه خواهران

    حسین محمودی فر ،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری محفل انس با قرآن ویژه خواهران خبرداد و بیان داشت: این محفل با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی ،مؤسسه قرآنی دارالتحفیظ،مؤسسه قرآنی صاحب الزمان(عج) در روز شنبه مورخ 5/3/97 راس ساعت 17 درمحل دارالتحفیظ برگزارگردید.

    رئیس اداره ارشاد در حاشیه این مراسم عنوان داشت: این مراسم ویژه خواهران باحضور قاری بین المللی سرکار خانم گل محمدی از حرم مطهرحضرت فاطمه معصومه(س) و سخنرانی خانم محمدی از اساتید جامعه الزهرا(س) قم برگزار گردید.

   حسین محمودی فر اظهار کرد:محافل انس با قرآن درجهت توسعه و ترویج فرهنگ قرآن و تضمین باورهای دینی برگزار می شود.وی افزود:انس با قرآن سبب ارتباط هرچه بیشتر مؤمنان با یکدیگر شده و این جلسات سبب تداوم ارتباط معنوی در بعد از ماه مبارک رمضان نیز خواهد شد.ایشان تصریح کرد:ماه مبارک رمضان ماه نزول و بهار قرآن است بنابراین باید بیشترین بهره را از برکات این ماه معنوی ببریم.

     در این محفل سرکار خانم محمدی از اساتید جامعه الزهرا(س) در خصوص مقام حضرت خدیجه(س) بیان داشت: این بانوی بزرگوار ثروتمندترین زن، با درایت ترین و خردمند ترین زن جهان بوده است با این که در میان همه زنان برتر بود و خواستگارهای زیادی از بهترین های عرب داشت ولی با معامله بزرگی که با باری تعالی انجام داد  به پاس اعتقادات خود وارزش گذاشتن به یکتا پرستی و درستی و راستی و ایمان با این همه درایت و زیبایی و ثروت پیشنهاد ازدواج به پسر 25 ساله که یتیم و از کارگزاران خود بوده داد و خداوند متعال کوثر که خانم فاطمه زهرا(س) می باشد به او عنایت فرمود که مادر دین و همه معصومین است و تمام امام ها از نسل او می باشند.ایشان افزود: معیار ازدواج خدیجه(س) باید الگویی برای دختران جوان ما که در انتخاب همسر پاکی و ایمان و صداقت را معیار آخر خود قرار دهند و تکیه به مادیات طرف نکنند.

استاد جامعه الزهرا(س) اظهار کرد: ما زنان باید از رفتار اخلاقی حضرت خدیجه(س) الگو بگیریم و بدانیم که بنا برروح لطیفی که خداوند به زن عنایت نموده باید صفا و صمیمیت در منزل ایجاد کند و درسختی ها و نداری ها در کنار همسرخود بایستد و آرامش را برای همسرخود ایجاد کند وی گفت:خدیجه(س) اولین کسی بود که دین اسلام را پذیرفت و اولین کسی بود که ولایت حضرت علی(ع) را پذیرفت.

     از دیگر برنامه های این مراسم اجرای گروه تواشیح و مداحی در مظلومیت حضرت خدیجه(س) و قرائت قرآن توسط قاری شهرستان سرکارخانم خادمیان می باشد. 

حدیث روز

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.