خدمات فرهنگی

کتاب فرهیختگان ساوه

 به سفارش و تلاش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه

برای دانلود کلیک کنید

 

گزارش عملکرد

پیوند ها


روزنامه های کشور

پنجمین همایش شعر و موسیقی نواحی

  در پنجمین همایش شعر و موسیقی نواحی حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا نیکویی امام جمعه شهرآوه ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این همایش عنوان داشت: از آنجا که اسلام کاملترین دین و برنامه زندگی است و درتمامی ابعاد برای انسان برنامه دارد و در تکالیف و توصیه ها مصلحت انسان را درنظر می گیرد لذا برای شادی و نشاط او هم برنامه های خاصی پیشنهاد می کند که مطابق با فطرت الهی اوست.

حسین محمودی فر،رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری پنجمین همایش شعر و موسیقی نواحی خبرداد  و بیان داشت: این همایش به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،شهرداری وشورای شهر آوه مورخ 21/2/97 در محل زمین ورزشی شهرآوه برگزار گردید.

   در این همایش حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا نیکویی امام جمعه شهرآوه ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این همایش عنوان داشت: از آنجا که اسلام کاملترین دین و برنامه زندگی است و درتمامی ابعاد برای انسان برنامه دارد و در تکالیف و توصیه ها مصلحت انسان را درنظر می گیرد لذا برای شادی و نشاط او هم برنامه های خاصی پیشنهاد می کند که مطابق با فطرت الهی اوست.

   وی افزود: از آنجایی که هدف اسلام کمال واقعی انسان و رسیدن به درجات عالی است لذا شادی و نشاطی که در این مکتب مورد تأکید است باید به گونه ای باشد که با هدف خلقت و با کمال نهایی او منافاتی نداشته باشد.

   در این همایش رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: هنر درواقع تلطیف کننده روح بشر و همین طور تلطیف کننده روحیه جامعه است هنر در شاخه های مختلف می تواند احساس زیبایی،تنوع،خلاقیت،مهر و محبت را در بین مردم به وجود بیاورد و در بین هنرها موسیقی هنری است که مستقیما" با روح و روان اشخاص سروکاردارد و می تواند انسانها را به طور کامل متحول کند و از مهمترین تأثیرات موسیقی درجامعه به وجود آوردن آرامش و لطافت و زیبا بینی است که باعث می شود مردم به هم مهربانتر باشند.

   وی افزود: پرداختن به موسیقی نواحی یک ضرورت است که باید به این موسیقی توجه شود زیرا موسیقی نواحی جزءجدانشدنی هویت فرهنگی ماست و هرکشوری تلاش می کند این هویت راحفظ کندوآن را از گزند آسیب ها در امان بدارد.

   حسین محمودی فرتصریح کرد اگربه موسیقی نواحی توجه شود و حمایت نکنیم زمینه برای ورود موسیقی های بیگانه فراهم می شود.

    وی ادامه داد باید زمینه های لازم برای هنرمندان موسیقی نواحی فراهم شود که آنها بتوانند موسیقی که از گذشتگان به میراث برده اند به نسل های بعد منتقل کنند.

    رئیس اداره ارشاد در پایان اظهار داشت: در این همایش هنرمندان و پیشکسوتان موسیقی نواحی از شش استان:مرکزی-قم-زنجان-همدان-البرز و تهران درقالب 17گروه شرکت نمودند که به شرح ذیل اجرای برنامه نمودند.

 

1-گروه احمد مصطفوی                                   مرکزی

2-گروه محمد صالحی                                    مرکزی

3-گروه حمید مرادی                                      تهران

4- گروه بهرام طهماسبی                                مرکزی

5- گروه علی محمودی                                    تهران

6- گروه التفاد داودی                                      زنجان

7- گروه امید عزتی                                         مرکزی

8- گروه ارشد جلالی                                      همدان

9- گروه علی بیات                                          همدان

10- گروه علی رمضانی                                     قم

11- گروه محمدصدری                                     البرز

12- گروه کاظم مشهدی                                  قم

13- گروه علی قره بیگلو                                 قم

14- گروه محمدحسین هاشمی                       مرکزی

15- گروه هالای                                                مرکزی 

16- ابوالفضل فردوسی -شعرخوانی                 تهران

17- ابوالفضل پالیزبان -شعرخوانی                  قم

 

اوقات شرعی

حدیث روز

امام باقر (سلام الله علیه) : الدُّعاءُ يَرُدُّ القَضاءِ وقَد اُبرِمَ إبراماً. دعا، قضا را گر چه حتمى و قطعى شده باشد بر مى گرداند. میزان الحکمة : ج4 ص 19 ح 576

تاریخچه اداره

سنگ بناي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي درسال هزار و سیصد بیست و شش به سرپرستي آقاي شكروي درمحل دبيرستان رضا شاه با هزار و پانصد جلد كتاب گذارده شــد و تحت پوشش كتابخانه ی مذكــــور آغاز به كار نمود و درســال هزار و سیصد و پنجاه و پنج با مجوز فرهنگ و هنربه نمــايندگــي فرهـنــگ وهنر تبديل شد

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

نشانی : ساوه - خیابان شریعتی - میدان مادر - اداره فرهنگ و ارشاد ساوه

کد پستی : 3918698579

تلفن : 2223220 - 2223240 - 2225124 - 086

فکس :2222223 - 086

پست الکترونیک : ershad.news@gmail.com