پیوند ها


برگزاری جلسه هماهنگی جشنواره منطقه ای تئاتر دفاع مقدس

دکتر حسینی امام جمعه ساوه درجلسه هماهنگی جشنواره منطقه ای تئاتر دفاع مقدس بیان داشت درحوزه دفاع مقدس باید از طریق هنر به نحو مطلوب خدمات و ایثارگری های شهدا،جانبازان و رزمندگان را به نسل جوان منتقل کرد

حسینمحمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری جلسه هماهنگی جشنواره منطقه ای تئاتر دفاع مقدس خبر داد و بیان داشت:   

  این جلسه با حضور امام جمعه،فرماندار،رئیس شورا،فرماندهی سپاه و دیگرمسئولین در محل دفتر امام جمعه محترم تشکیل گردید.

    دکتر حسینی امام جمعه ساوه در ابتدا ضمن تبریک فرارسیدن اعیاد شعبانیه بیان داشت:باید زمینه لازم برای بروز توانایی های هنرمندان را فراهم کنیم وی افزود: هنرمندان تئاتر می توانند با آثارشان در قالب هنرهای نمایشی و بصری،آموزه های دینی و اسلامی و ارزشی را گسترش دهند.

  امام جمعه ساوه تأکید کرد که امور فرهنگی و هنری باید در چارچوب قانون با حفظ سنت و هویت اسلامی باشد تا بتوانند به اهداف مد نظر خود در میان مخاطبان دست پیدا کنند.

   وی گفت: درحوزه دفاع مقدس باید از طریق هنر به نحو مطلوب خدمات و ایثارگری های شهدا،جانبازان و رزمندگان را به نسل جوان منتقل کرد و درکنار این وظیفه مهم نباید از نشاط اجتماعی غافل شد وی برلزوم فراگیر شدن تئاتر خیابانی در معابر اصلی شهرساوه در حوزه دفاع مقدس تأکید کرد.

    مهندس بهاروند فرماندارساوه در این نشست اظهارکرد:هنرتئاتر درشهرستان ساوه دارای قدمت و پیشینه زیادی است و هنرمندان خوبی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند فرماندار ساوه اظهار کرد: برگزاری جشنواره تئاتردفاع مقدس در ساوه می تواند علاوه برتمجید از رشادت های فرزندان ایران زمین در هشت سال دوران دفاع مقدس شادی و نشاط را به جامعه تزریق کند.

وی گفت:لازم است بیش از گذشته هنر تئاتر را در شهرستان ساوه مورد توجه قراردهیم و زمینه رشد این هنر را فراهم آوریم. بهاروند پیشنهاد کرد در قالب برنامه ریزی ها برای برگزاری این جشنواره دبیرخانه دائمی آن نیز فعال شود و حتی کارگروهی به نام نشاط اجتماعی نیز فعال شود تابرنامه های فرهنگی و هنری به منظور ایجاد نشاط و شادی در شهرستان اجرا گردد.

جناب سرهنگ رسولی فرماندهی سپاه در این نشست بیان داشت:دفاع مقدس گنجینه گرانبهایی است و می بایست به نسل جوان انتقال شود و بهترین زبان برای انتقال ارزش های دفاع مقدس به ویژه تئاتر و فیلم می باشد.

وی افزود:بسیج از برگزاری جشنواره منطقه ای دفاع مقدس حمایت خواهد کرد.فرمانده سپاه اظهار کرد:درسال 97 یادوراه شهدای شهرستان را برگزارخواهیم کرد و از هنرمندان توقع داریم در برگزاری هرچه بهتراین یادواره و اجرای برنامه های هنری بسیج و سپاه را یاری کنند.

    رئیس شورای شهر ساوه بیان داشت: تئاتر با ارزش ترین ابزار برای انتقال مفاهیم است. وی افزود ما مدیون خون شهدا هستیم و می بایست درخصوص انتقال رشادت ها و خودگذشتگی های شهدا و ایثارگران به نسل آینده تلاش نماییم.رئیس شورا تأکید کرد که شورا و شهرداری همچون گذشته در هرچه بهتر برگزار شدن جشنواره منطقه ای تئاتر دفاع مقدس در حد توان کمک خواهد کرد حسین محمودی فر،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه نیز در این نشست بیان داشت:جشنواره تئاتردفاع مقدس 8 دوره به صورت شهرستانی و 4 دوره به صورت استانی و دو دوره به صورت منطقه ای برگزارگردیده است اما در دو سال اخیر به دلیل مشکلات اعتباری موفق به برگزاری آن 

نشدیم که امسال تلاش می کنیم با کمک و حمایت مسئولین این جشنواره را با هدف تجلیل از رشادت های رزمندگان و ایثارگران در دوران دفاع مقدس به میزبانی شهرستان ساوه برگزار نماییم.

   در این نشست همچنین رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و رئیس محلی شهرصنعتی کاوه و تعدادی از هنرمندان درخصوص چگونگی برگزاری جشنواره دفاع مقدس نقطه نظرات خود را بیان نمودند./

حدیث روز

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.