پیوند ها


برگزاری نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرآوه

   آقای نیکویی ماهانی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی آوه در نهمین جلسه شورا ضمن تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س) و هفته زن عنوان داشت: حضرت زهرا(س) در میان زنان و بانوان اسلامی  محبوبترین چهره دینی،علمی،ادبی،تقوایی و اخلاقی در میان مسلمانان و دیگر مردم جهان به شمار می رود وی افزود: فاطمه زهرا(س) اسوه و الگوی تام و تمام برای زنان عاشق عفت و فضیلت است در دامن فاطمه(س) دو امام بزرگوار و دو شخصیت ممتاز عالم بشری،حضرت امام حسن(ع) و حضرت امام حسین(ع) و نیز زینب کبری(س) که پیام حسینی و پیام عاشورا را در جهان اعلام کرد تربیت یافته اند.

حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرآوه خبرداد و بیان داشت:این جلسه مورخ 14/12/96 رأس ساعت 13 درمحل دفتر امام جمعه محترم شهر آوه تشکیل گردید.

    آقای نیکویی ماهانی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی در نهمین جلسه شورا ضمن تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س) و هفته زن عنوان داشت: حضرت زهرا(س) در میان زنان و بانوان اسلامی  محبوبترین چهره دینی،علمی،ادبی،تقوایی و اخلاقی در میان مسلمانان و دیگر مردم جهان به شمار می رود وی افزود: فاطمه زهرا(س) اسوه و الگوی تام و تمام برای زنان عاشق عفت و فضیلت است در دامن فاطمه(س) دو امام بزرگوار و دو شخصیت ممتاز عالم بشری،حضرت امام حسن(ع) و حضرت امام حسین(ع) و نیز زینب کبری(س) که پیام حسینی و پیام عاشورا را در جهان اعلام کرد تربیت یافته اند.

   رئیس شورای فرهنگ عمومی آوه درخصوص اهمیت اعتکاف اظهار داشت:  انسان دارای نیازمندیهای مختلف مادی و معنوی است و خداوند متعال برای تأمین نیازهای معنوی بشر عبادات را نوعا" به صورت واجب و مستحب تشریح نموده است لذا تنوع در عبادت دقیقا" به دلیل نیازهای گوناگون است.اما اعتکاف یک عبادت نیست بلکه مجموعه ای از بهترین عبادت ها است،اعتکاف فرصتی است برای پاک نمودن زنگارهای دل و کسب زاد و توشه سفرآخرت و درحقیقت ورود به عرصه جهاد اکبر و مبارزه با نفس است.

  امام جمعه آوه درادامه اظهار کرد: برای ولادت حضرت زهرا(س) برنامه های متنوعی پیش بینی گردیده که جهت ایجاد شادی و نشاط اجرا می گردد ایشان افزود: برای ایام عید نوروز باید به مسائل فرهنگی توجه جدی گردد.

   نیکویی ماهانی تصریح کرد: برای پیشبرد اهداف فرهنگی می بایست کارگروه های مختلفی تشکیل و از وجود خواهران نخبه در شورای فرهنگ عمومی استفاده گردد.

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.