پیوند ها


برگزاری همایش شعر آزاد

حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه در همایش شعر آزادشعر هنری است که حیات را شاداب و زندگی را جلا می بخشد وی افزود: ذوق شعرو هنر شاعری مانند همه سرمایه های وجودی انسان درصورتی ارزشمند است که در یک مسیر صحیح به کارافتد و از آن بهره گیری مثبت وسازنده شود

حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری همایش شعر آزاد خبرداد و بیان داشت:

     این همایش در روز دوشنبه مورخ 14/12/96 رأس ساعت 17 درسالن شهیدآوینی با حضور اعضاء انجمن ادبی و علاقه مندان به شعربرگزار گردید. رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی ابراز داشت: شعر هنری است که حیات را شاداب و زندگی را جلا می بخشد وی افزود: ذوق شعرو هنر شاعری مانند همه سرمایه های وجودی انسان درصورتی ارزشمند است که در یک مسیر صحیح به کارافتد و از آن بهره گیری مثبت وسازنده شود اما اگر به عنوان یک وسیله مخرب برای ویران کردن بنیان اعتقاد و اخلاق جامعه مورد استفاده واقع شود و یا انسان را به پوچی و بیهودگی و خیال پروری سوق دهد یا تنها یک سرگرمی بی محتوا تلقی گردد بی ارزش و زیانبار است.

   وی گفت:پس شعر وسیله است و معیار ارزیابی آن هدفی است که شعر در راه آن به کارگرفته می شود.

    حسین محمودی فر تصریح کرد: چه کسی می تواند این حقیقت را انکار کند که اشعار سازنده و هدف دار در طول تاریخ حماسه های فراوان آفریده است و گاه قوم و ملتی را در برابر دشمنان خون خوار و ستمگر آن چنان بسیج کرده که بی پروا از همه چیز برصف دشمن زده و پیروز گشته اند.

     در این همایش تعدادی از شاعران به قرائت شعر پرداخته و در پایان از خانم خلج بابایی از شاعران پیشکسوت با اهداء لوح و هدیه تجلیل گردید.

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.