پیوند ها


برگزاری تعزیه به مناسبت شهادت حضرت فاطمه(س)

  حسین محمودی فر رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان ساوه از برگزاری تعزیه دراین شهرستان خبرداد و بیان داشت: 

   تعزیه خندق و تعزیه حضرت زهرا(س) به مناسبت شهادت حضرت فاطمه(س) با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن تعزیه در حسینیه قمربنی هاشم(ع) (خیابان شهیدباهنر) درروزهای 29 و 30 بهمن اجرا می گردد.

   وی افزود: تعزیه خوانی نقش برجسته ای در فرهنگ و ادب و هنر عامه و جمعی مردم جامعه های سنتی و مذهبی و همچنین در آموزش و پویا  نگه داشتن وقایع تاریخی مذهبی در ذهنیت جامعه گذاشته است و همه ساله به مناسبت های مذهبی در مناطق مختلف این شهرستان تعزیه اجرا می گردد.

   رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی اظهارکرد: حضرت زهرا(س) به عنوان برترین بانوی عالم هستی دارای ابعاد والای شخصیتی و اخلاقی می باشند و این شخصیت مورد توجه خاص پیامبراکرم(ص) و اهل بیت(ع) و بزرگان مسلمان و غیرمسلمان بوده است و بهترین کار در ایام فاطمیه برگزاری مجلس حضرت زهرا (س) و بیان معارف اهل بیت(ع) و سبک زندگی فاطمی و سیره آن حضرت می باشد.

    حسین محمودی فر تصریح کرد:جوانان به الگویی صحیح برای ادامه زندگی خود نیازمند هستند که بهترین نوع آن پیروی از حضرت زهرا(س) است علاوه برگریه و عزاداری در عزای ایشان لازم است به سیره آن حضرت عمل کنیم برای همین منظور مقام معظم رهبری درباره ایام فاطمیه فرمودند:زندگی فاطمی از کار و عبادت تشکیل شده است.

حدیث روز

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.