پیوند ها


همایش تجلیل از دکتر حسین بلورچی

  محمودی فر  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه درهمایش تجلیل از دکتر حسین بلورچیبیان کرد: در کنارمعرفی این شخصیت های برجسته باید چهره هایی که سرمایه و هویت فرهنگی و دینی ما هستند هم به نسل جوان معرفی شوند تا نسل جوان قدردان شخصیت های علمی و برجسته خود باشند و ضمن احترام به آنها از تألیفات نوشته های اندیشمندان برای مقابله با شبیخون فرهنگی استفاده کنند.

حسین محمودی فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری همایش تجلیل از دکتر حسین بلورچی خبرداد و بیان داشت:

    این همایش مورخ 8/11/96 با حضور تعدادی از مسئولین اصحاب فرهنگ و هنر، معتمدین و اقشار مختلف مردم رأس ساعت 19 درمحل سالن سلمان ساوجی برگزار گردید.

    رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دراین همایش بیان داشت:  به منظور تجلیل از مفاخر و معرفی شخصیت ها به مردم و به ویژه نسل امروز و ایجاد انگیزه،در سه ساله اخیربحث تجلیل از مفاخر در حوزه های مختلف به ویژه اصحاب فرهنگ و هنردر دستور کار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه قرارگرفته و امروز چهارمین همایش تجلیل از پزشک محبوب بود که تصمیم داریم این روند ادامه داشته باشد.

    وی افزود: پیشرفت ایران اسلامی در همه حوزه ها مرهون خدمات و تلاش های شایسته بزرگان و افراد برجسته ای است که چراغ راه آینده مردم هستند و این تجلیل فرصتی برای بزرگداشت مقام جایگاه و شخصیت هایی بوده که عمرخود را در راه خدمت و اعتلای ارزشهای اسلامی و آرمانهای نظام گذرانده اند.

   رئیس ارشاد اسلامی تصریح کرد: اگر نسل جوان با هویت دینی و اسلامی،داشته های فرهنگی آشنا شود می تواند به آنها ببالد از آنها الگو بگیرد و در مسیر درست گام بردارد.

   محمودی فر بیان کرد: یکی از مهمترین راه های برطرف سازی دغدغه ها و نگرانی  ها در مصون سازی جامعه و نسل جوان از معضلات اجتماعی در کمترین زمان معرفی شخصیت های برجسته دینی و فرهنگی شهرستان ساوه است که در سطح جهان نیزخوش درخشیده اند.

    وی افزود:  در کنارمعرفی این شخصیت های برجسته باید چهره هایی که سرمایه و هویت فرهنگی و دینی ما هستند هم به نسل جوان معرفی شوند تا نسل جوان قدردان شخصیت های علمی و برجسته خود باشند و ضمن احترام به آنها از تألیفات نوشته های اندیشمندان برای مقابله با شبیخون فرهنگی استفاده کنند.

  محمودی فراضافه کرد: قرارگرفتن تجلیل پزشکان در برنامه های این اداره به این سبب بود که پزشکان از دیرباز به عنوان افراد قابل اعتماد و وثوق جامعه بوده و این گروه بر وجه سلامت روان و جان انسان اشراف دارند که جزو ارزشمندترین دارایی های جامعه هستند و براساس آیات و روایات،جامعه از سه قشر پزشکان،زمامداران و فقها بی نیاز نیستند.

  وی افزود: دکتربلورچی از لحاظ اخلاق و تخصص پزشکی برای همه یک الگو بودند، زیرا با وجود سوابق و تخصصی که دارند خدمت به زادگاهشان را به کشورهای دیگر ترجیح داده اند.

     دراین همایش همچنین آقای دکتر حیدری رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد ساوه و آقای دکتر طاهر احمدی ،رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک و آقای دکتر میران زاده رئیس سازمان نظام پزشکی ساوه درخصوص شخصیت و خدمات دکتر بلورچی بیانات مبسوطی را ایراد نمودند .

  درپایان با اهداء لوح تقدیر و جوایز از سوی نهادها و اقشار مختلف مردم از خدمات دکتر حسین بلورچی تقدیر گردید.

حدیث روز

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.