پیوند ها


برگزاری سومین کارگاه تحکیم خانواده با موضوع خشم

 دکتر مرادی درسومین کارگاه تحکیم خانواده  با موضوع خشماظهار داشتند قرآن و ائمه اطهار (ع) توصیه های زیادی برای کنترل خشم و عصبانیت داشته اند و قویترین حربه شیطان که با آن می تواند آدمی را به چاه تاریکی و گمراهی بکشند و نور ایمان را در وجود انسان خاموش کند.

حسین محمودی فر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه از برگزاری سومین کارگاه تحکیم خانواده  با موضوع خشم  خبرداد و بیان داشت:

    این کارگاه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،اداره تبلیغات اسلامی،مؤسسه قرآنی دارالتحفیظ و مؤسسه قرآنی صاحب الزمان (عج) مورخ 96/10/21رأس ساعت 14 باحضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرادی مدیر عامل مؤسسه مهرورزی قم و با حضور اقشار مختلف مردم در محل سالن جلسات دارالتحفیظ برگزارگردید.که دراین جلسه دکتر مرادی اظهار داشتند قرآن و ائمه اطهار (ع) توصیه های زیادی برای کنترل خشم و عصبانیت داشته اند و قویترین حربه شیطان که با آن می تواند آدمی را به چاه تاریکی و گمراهی بکشند و نور ایمان را در وجود انسان خاموش کند.

    ایشان راهکارهای قرآن برای کنترل خشم را به شرح ذیل اعلام کرد:

1-سعی کنیم اشتباهات دیگران را نادیده بگیریم خداوند می فرماید: کسانی که از گناهان بزرگ وزشت کاری ، خود را به دور می دارند و چون به خشم در می آیند در می گذرند.

2-تقوا و پرهیزکاری:

     خداوند متعال افراد متقی و پرهیزکار را این گونه معرفی می کند که این افراد قدرت غلبه برخشم خود را دارند ویکی از مهمترین عوامل را دارا بودن همین قدرت روحیه تقوا و پرهیزکاری است.

3-تغییر حالت دادن: 

در روایت معصومین (ع) وارد شده اگر شخص عصبانی نشسته بایستد و اگر ایستاده بنشیند و صورت از آن صحنه برگرداند یا دراز بکشد و یا ازمحل دور شود و خود را به کار دیگری مشغول سازد این تغییرحالت در فرو نشاندن آتش خشم مؤثر و مفیداست.

4- تماس بدنی از طریق لمس:

امام صادق(ع) می فرماید: هرفردی که به خویشاوند خود خشم گرفت باید به سوی او رود و به او نزدیک شود و با او تماس گیرد زیرا خویشاوند هنگامی که خویشاوند خود را لمس کند آرامش می یابد.

5-وضو گرفتن:

رسول اکرم(ص) می فرماید:هنگامی که یکی از شما خشمگین شود وضو بگیرد.

6-ذکریومیه بهترین درمان برای دردهای روحی می باشد.

7-تنفس 5 مرتبه در روز 5 شماره دم و بازدم اکسیژن د رنواحی تأثیر گذار مغز تأثیرمی گذارد.

و در ادامه تصریح کرد: با تقویت مهارت ها و اصلاح سبک زندگی می توانیم عصبانی نشویم و درپایان با پاسخ به سؤالات حاضرین جلسه پایان یافت.

حدیث روز

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.