پیوند ها


نمایشگاه خوشنویسی استاد آقای کورش مظفر بیگی

 علی اشرف صندوق آبادی عضو شورای‌عالی انجمن خوشنویسان ایران در آیین افتتاحیه نمایشگاه خوشنویسی استاد کوروش مظفر بیگی خاطرنشان کرد: هنر ما بهترین و نافذترین و اثربخش‌ترین زبان در انتقال و نهادینه کردن فرهنگ، هنر است و در همه زمینه‌های هنری آن هنری که ریشه در تاریخ، تمدن ایران و اسلام دارد هنر خوشنویسی است.

  حسین محمودی فر از برگزاری افتتاحیه نمایشگاه خوشنویسی استاد آقای کورش مظفر بیگی خبرداد و بیان داشت:

در حوزه جنگ نرم هنر یکی از اثربخش ترین ابزارهای استحاله فکری و فرهنگی جوامع بشری است در همین راستا سرمایه گذاری در مظاهر هنری به عنوان راهبرد کشورهای استکباری می باشد.

وی افزود:تکریم و تجلیل از بزرگان عرصه فرهنگ و ادب کشور گامی در جهت رشد و تعالی جامعه است در واقع احترام به مقام و شخصیت بزرگان علم و فرهنگاز تاکیدات دین مبین اسلام است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه تصریح کرد:براساس سیاست اداره فرهنگ و ارشاد  به منظور معرفی مفاخر تجلیل از هنرمندان در حوزه های مختلف در دستور کار اداره فرهنگ ارشاد اسلامی قرار گرفته است وتا کنون بیش از سه مراسم تجلیل از مفاخر انجام گرفته ومراسم  تجلیل از مفاخر دی ماه سال جاری برگزار می شود 

 محمودی فر بیان کرد:سرعت تهاجم فرهنگی، سرعت تخریب مبانی اعتقادی و الگوهای دینی دشمن بسیار بالاست لذا برای خنثی کردن تمامی برنامه های دشمن نیازمند مقابله و توسعه در بخش فرهنگ هستیم.

 حسین محمودی فر در ادامه ضمن تقدیر وتشکر از استاد مظفر بیگی در برگزاری نمایشکاه خوشنویسی ابراز نمودخوشنویسی را می‌توان شاخص‌ترین هنر در پهنه ی سرزمین‌های اسلامی دانست، و آن‌را به مثابه ی زبان هنری مشترک برای تمامی مسلمانان تلقی کرد. هنر خوشنویسی همواره برای مسلمانان اهمیتی خاص داشته‌است، زیرا، در اصل، آن‌را هنر تجسم کلام وحی می‌دانسته‌اند. آنان خط زیبا را نه فقط در استنساخ قرآن، بلکه، در اغلب هنرها به‌کار می‌بردند.

 

    علی اشرف صندوق آبادی عضو شورای‌عالی انجمن خوشنویسان ایران در آیین افتتاحیه نمایشگاه خوشنویسی استاد کوروش مظفر بیگی  تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند هیچ فرهنگ و اندیشه‌ای تا با هنر آمیخته نشود در تاریخ ماندگار نخواهند ماند ولی متاسفانه امروز هنر وهنرمند از نگاه متولیان فرهنگی مغفول مانده است.

صندوق آبادی بیان کرد: بارها ترفندهای دشمنان را دیده‌ایم که همیشه سعی کرده اند با سوء استفاده از نیازهای مالی اقشار مختلف جامعه آنها را با قیمتهای پیشنهادی خود بخرند و در راستای رسیدن به اهداف ضد اسلامی و ضد ایرانی خود بر علیه نظام اسلامی ایران مورد بهره برداری قرار دهند.

وی ادامه داد: تمامی کسانی که در عرصه‌های مختلف هنر فعالیت می کنند، به دنبال هیچگونه پاداش و توجهی نیستند و فقط رضایت خدا و پاداش اخروی را سرلوحه کار خود قرار می دهند، اما این مسئله نباید سبب شود که مسئولان از این بی‌ادعایی سوءاستفاده کرده و آنان  را به ورطه فراموشی بسپارند و در بین این قشر از هنرمندان کسانی هستند که علیرغم سال‌ها خدمت خالصانه و تولید آثار فاخر هنوز شب‌ها سرگرسنه بر بالین می‌گذارند و مسئولان باید بدانند که شکم گرسنه هنر خلق نمی‌کند.

عضو شورای‌عالی انجمن خوشنویسان ایران خاطرنشان کرد: هنرمندان همواره بودن هیچ چشم‌داشتی آثار ماندگاری خلق می‌کنند ولی اگر پرداخت اضافه کاری یک کارمند با تاخیر پرداخت شود،کار تعطیل است، بنابراین در کار حوزه فرهنگی اگر می‌خواهیم توسعه، پویایی و فعالی و تعالی داشته باشیم باید حرکتهای ما بر مدار فرهنگ استوار باشد و در حوزه فرهنگ درست عمل کنیم تا بتوانیم توسعه همه جانبه را در زمینه‌های مختلف داشته باشیم.وی ادامه داد: حرکت در کار فرهنگی هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است زیرا بهترین عنصر تاریخ ساز حوزه فرهنگ است چراکه فرهنگ با زبان هنر و در قالب شعر، فیلم، سینما، انیمیشن و ... منتقل می‌شود.

 

عضو شورای‌عالی انجمن خوشنویسان خاطرنشان کرد: هنر ما بهترین و نافذترین و اثربخش‌ترین زبان در انتقال و نهادینه کردن فرهنگ، هنر است و در همه زمینه‌های هنری آن هنری که ریشه در تاریخ، تمدن ایران و اسلام دارد هنر خوشنویسی است.

 

وی افزود: خاستگاه خوشنویسی، کشور ایران است و برگرفته از تاریخ و تمدن ایران و اسلام است و هنری به شمار می‌رود که هم تاریخ و تمدن و فرهنگ ایران و اسلام را با خود دارد و هم مهمترین هنری است که اگر به گذشته آن نگاه کنیم هیچ انحرافی در آن دیده نمی‌شود.

    ضمنا" دراین نمایشگاه تعداد33 اثر از آثار استاد مظفربیگی در فرهنگسرای ارشاد از تاریخ 3/8/96 لغات 9/8/96 صبح ها: از ساعت 8 الی 14 و عصرها از ساعت 16 الی 19 آماده بازدید علاقه مندان می باشد.

حدیث روز

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148

اوقات شرعی

روزنامه های کشور

درباره ما

مرکز ارائه قالب های فارسی جوملا و ارائه بسته های آمزش طراحی سایت

جدیدترین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.